اخبار

خطر چهار رقمی شدن مرگ‌ های کرونا جدی است

رئیس مرکز تحقیقات ویروس‎‌ شناسی با اشاره به روند فعلی بیماری کووید۱۹ در کشور، گفت: اینکه دست روی دست بگذاریم و نظاره‌گر باشیم تا بیماری سیر طبیعی خودش را طی کند، تاسف‌بار است……

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا ناجی گفت: این روش، کار کنترل علمی کووید نیست، بلکه از جان مردم مایه گذاشتن است. روش و اقداماتی که انجام می‌دهیم، اصلا درست نیست. در این شرایط ممکن است مرگ‌هایمان چهار رقمی هم بشود. چیزی که اکنون با مرگ ۷۰۹ تایی می‌بینیم، مربوط به دو هفته قبل است. با توجه به این شرایط همچنان در هفته‌های آینده باید انتظار مرگ‌های اینچنینی و حتی بالاتر را داشته باشیم.

وی افزود: اگر قرار بود ساختار وزارت بهداشت با این حالت جوابگو باشد، تاکنون جواب داده بود، اما می‌بینیم که جواب نداده است. بنابراین افراد باید تغییر کنند، ساختار تقویت شود، افراد علمی وارد شوند.

مردم محروم و ستمدیده میهن در میان آتش کرونا و جنایت رژیم ولایی؛

کرونا هزینه‌های زندگی مردم را افزایش داده، در بسیاری از کشورها، دولت با ارائه کمک به مردم، آنها را در عبور از پیک‌های کرونا کمک کردند؛ اما در ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی اوضاع متفاوت است.

علی بابایی نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفته: بیش از ۲میلیون کارگر ساختمانی فصلی به مدت ۱۸ماه است به‌دلیل کرونا بیکار شده‌اند. این افراد حتی بیمه هم نیستند.

روزنامه شرق نوشته است:« یک اکثریت بزرگ از اقشار مختلف مردم در مرحله برطرف کردن نیازهای پایه‌ ای و زیستی خود مانند غذا، آب، پوشاک، مسکن و… درمانده‌اند.»
رژیم ولایی بنا بر “ملاحظات مذهبی” و مسائل سیاسی-امنیتی خاص خودش، خطر همه‌گیری کرونا در ابتدای شیوع آن در کشور را جدی نگرفت. رژیم تا امروز مجموعه‌ای از اقدام‌هایی نامنظم و کم‌اثر، انفعالی، و بدون تدارک مادّی لازم همراه با دادن پیام‌هایی سردرگم کننده و ضدونقیض، فضایی پرتشویش و مصیبتی بزرگ را بر زندگی مردم کشور ما فرود آورده. متأسفانه پس از گذشت بیش از یک سال‌و‌نیم از بروز اوّلین نشانه‌های همه گیری کرونا در میهن ما رژیم به‌عیان نشان داده است که در اوج ناتوانی برای مبارزه با کرونا قرار دارد. دلیل آن در فسادی که سراپای کشورداری ولایت فقیه را در بر گرفته- ازجمله در خصوصی‌سازی کردن امور مرتبط با سلامت مردم- باید دید.
جالب اینکه با وجود نیاز بیشتر مردم به حوزه بهداشت و درمان به‌علت همه‌گیری کرونا، هزینه‌های بهداشت و درمان با بیش‌ترین میزان از تورم در بین دیگر مایحتاج خانوار‌های ایرانی رو به‌رو بوده است. حوزه بهداشت و درمان در شرایطی تورمی ماهانه‌ بالا داشته و نسبت به تیرماه سال گذشته افزایش هزینه‌های آن برای مردم ۴۴ درصد بوده است. در فاصله اردیبهشت تا تیرماه قیمت دارو و خدمات درمانی بیش‌ترین افزایش را داشته و ۶٫۳ درصد بوده است. نظرسنجی‌ای رسمی که از سوی ” ایسپا ” صورت گرفته حکایت از آن دارد که بیش از ۸۰ درصد از شهروندان کشور از سیاست‌های اجرا شده از سوی وزارت بهداشت و درمان رضایت ندارند و بیش از ۲۶ درصد امیدی به دریافت واکسن ندارند.
در رژیم جمهوری اسلامی انسان‌ها عاری از شأن و منزلت انسانی‌ای درخور شهروندی خویش دیده می‌شوند. برای رسیدن به حقوق شایسته انسانی می‌بایست با همبستگی ملی و عزمی راسخ در طرد رژیم ولایت فقیه قاطعانه به‌پا خاست تا ازجمله نظامی فراگیر برای خدمات بهداشتی در سراسر کشور برقرار شود و منطقه‌های محروم از طریق گسترش خدمات این نظام فراگیر زیر پوشش قرار گیرند و به تأسیس بیمارستان‌ها، آسایشگاه‌ها، درمانگاه‌های سیار، و ایجاد شبکه وسیع تربیت کادر متخصص پزشکی و بهداشتی توجه جدی شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا