دیدگاه‌ها

 استقبال طالبان از ورود فرمانده القاعده

با حاکم شدن تروریست‌های طالبان بر اغلب مناطق افغانستان و خروج نیروهای نظامی آمریکا از این کشور، دستیار نزدیک و مشاور مالی بن لادن پس از حدود بیست سال زندگی در پاکستان به منطقه «تورابورا» در جلال آباد افغانستان بازگشت!

جمع تروریست‌‌ها جور شد

بهارنیوز: در ویدئوهای منتشر شده از بازگشت یار دیرینه بن‌لادن به افغانستان، پرچم‌های طالبان روی خودروهای محافظان او دیده می شوند! «امین الحق» در سال ۲۰۰۱ در منطقه تورابورا جایی که بن لادن در آن مخفی شده بود علیه آمریکایی‌ها می‌جنگید. با قدرت گرفتن طالبان، گروه تروریستی القاعده نیز فرصت را برای تحکیم موقعیت خود در افغانستان مناسب دیده است. برخی گزارش‌ها منابع غربی، چند سال پیش مدعی شده بودند که «امین الحق» از سال ۲۰۰۵ مدتی را نیز در ایران زندگی کرده و سپس به پاکستان رفته است. گلبدین حکمتیار از دیگر سران جریانات بنیادگرای افغانستان نیز طی روزهای اخیر با طالبان بیعت کرده است!

رهبر طالبان آمد!
شبکه الجزیره قطر (رسانه حامی تروریست‌های طالبان، القاعده و داعش) گزارش داد: «هیبت‌الله آخوندزاده» رهبر طالبان امروز، یکشنبه از خارج کشور وارد شهر قندهار در جنوب افغانستان شد و با رهبران سیاسی و علماء گروهک طالبان ملاقات کرد. خبرنگار الجزیره به نقل از منابع طالبان گزارش داد، هبت الله آخوندزاده و معاونش ملا محمد یعقوب سلسله نشست‌هایی را در قندهار با رهبران و مقامات قبائل برقرار کردند. به گفته منابع، این دیدار بین رهبر طالبان و رهبران سیاسی جنبش اولین دیدار رو در رو در داخل افغانستان است.
خبرنگار الجزیره گزارش داد، حضور رهبران طالبان در شهر قندهار پیام حمایت قوی از رایزنی‌های طالبان با گروه‌های سیاسی به منظور تشکیل دولت فراگیر شامل همه طیف‌های سیاسی افغان است. حضور رهبر طالبان در قندهار خبر بزرگی است به طوریکه در خارج از کشور بوده و مکانی که اقامت داشته مشخص نیست. او اشاره کرد، هیئت شامل آخوندزاده انتظار می‌رفت احتمالا از شهر کویته پاکستان وارد قندهار شده باشد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا