گوناگون

مانور مشترک روسیه، ایران، قزاقستان و آذربایجان در دریای خزر

به گفته وزارت دفاع روسیه، نیروی دریایی این کشور همراه ایران و دو کشور منطقه اوایل سپتامبر یک مانور مشترک برگزار می‌کنند. این رزمایش پس از رقابت‌های “جام دریا” که بخشی از آن در بندر انزلی در حال برگزاری است آغاز می‌شود…..

چهار کشور حوزه دریای خزر به زودی یک رزمایش دریایی مشترک برگزار می‌کنند. این خبر را خبرگزاری “ریانووستی” روز سه‌شنبه ۳۱ اوت به نقل از سرگئی یکیموف، معاون فرمانده ناوگان دریای خزر روسیه منتشر کرد.

بنا بر این گزارش، کشتی‌های جنگی روسیه، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری‌های قراقستان و آذربایجان در این رزمایش که چند روز طول می‌کشد شرکت می‌کنند.

قرار است رزمایش دریایی چهار کشور منطقه بلافاصله پس از خاتمه مسابقه‌های بین‌المللی “جام دریا” آغاز شود که بخشی از آن در حال حاضر در بندر انزلی جریان دارد.

سرگئی یکیموف در این باره گفته است: «رقابت‌های جام دریا هر سال بهتر از دوره قبل برگزار می‌شود و امسال با تصمیم وزارت دفاع روسیه قرار شد که این دوره از رقابت‌ها به میزبانی ایران برگزار شود.»

به گزارش خبرگزاری مهر در ششمین دوره از مسابقه‌های بین‌المللی “جام دریا” ۴۰۰ ورزشکار از ایران، روسیه، قراقستان و آذربایجان با هم رقابت می‌کنند. این رقابت‌ها سوم شهریور آغاز شد و سیزدهم همین ماه خاتمه می‌یابد.

بر پایه گزارش مهر، لوان ژاگاریان، سفیر مسکو در تهران به تازگی در مصاحبه‌ای گفته است که نیروی دریایی روسیه، چین و ایران اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده میلادی در رزمایش سالانه مشترک موسوم به “چیرو” در خلیج فارس شرکت می‌کنند.

هدف از این رزمایش مشترک، تمرین مقابله با دزدان دریایی و عملیاتی برای افزایش ایمنی حمل و نقل بین‌المللی عنوان می‌شود.

دویچه وله

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا