حقوق بشر

نامه راحله احمدی از زندان اوین؛ “با بازداشت و افزایش فشار بر وکلا دنبال چه هستید؟”

” خانم احمدی با اشاره به اینکه مصطفی نیلی و سایر وکلای بازداشتی طی جلسه‌ای و در حین خدمت به مردم بازداشت شده‌اند، نوشت: “مصطفی نیلی همیشه تلاش می‌کند حقی را که از موکلین‌اش ذایل شده است برگرداند اما متاسفانه اسیر همان دستگاه سرکوبگر شد که موکلین‌اش نیز اسیر آن هستند.”

متن کامل این نامه که جهت انتشار در اختیار هرانا قرار گرفته است، عینا در ادامه می‌آید:

«با بازداشت و افزایش فشار بر وکلا دنبال چه هستید؟

سال‌هاست که بازداشت و فشار حداکثری بر فعالین سیاسی و‌ مدنی به اوج خود رسیده و حکومت سرکوبگر تنها در پی آن است تا نفس‌ها را در سینه حبس کرده و امید و آرمان‌ها را از مردم بگیرد. حکومتی که هیچ حق و حقوقی را در هیچ محاکمه‌ای برای فعالین مدنی و سیاسی قائل نشده است.

آن‌جاست که در سایه‌ی ناامیدی تمام نسبت به عملکرد دستگاه قضایی، روی آوردن به وکلا تنها روزنه‌ای می‌شود که امیدواری بتوانی از آن روزنه در مقابل بیدادگران بایستی و احقاق حق از دست رفته کنی.

مصطفی نیلی روز شنبه ۲۳ مردادماه همراه با تعداد دیگری از وکلا و فعالان مدنی در جریان برگزاری جلسه‌ای در راستای یافتن راهی برای احقاق حقوق از دست رفته‌ی مردم که در دفتر انجمن حمایت از حقوق شهروندی در تهران برگزار شد، بازداشت شدند.

آقای نیلی وکیل اینجانب و صبای عزیزم از جمله وکلایی هستند که با جان و دل و بدون هیچ چشم داشتی روی پرونده موکلین خود بسیار تلاش می‌کنند و از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنند؛ مصطفی نیلی همیشه تلاش می‌کند حقی را که از موکلینش ذایل شده است برگرداند اما متاسفانه اسیر همان دستگاه سرکوبگر شد که موکلینش نیز اسیر آن هستند.

از صمیم قلب آرزو می‌کنم که این سرکوب‌ها و فشارها به پایان برسد و دیگر دستگاه سرکوبگری وجود نداشته باشد تا فعالین حقوق بشر، انسان‌های بیگناه و آزاده و خرداندیشان را در خود ببلعد.

راحله احمدی / شهریور ۱۴۰۰ / بند زنان زندان اوین»

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا