اخبار

شمار مبتلایان به کرونا در کشور ما از مرز ۵ میلیون نفر گذشت

وزارت بهداشت امروز چهارشنبه اعلام کرد که با شناسایی ۳۳ هزار و ۱۷۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته مجموع شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در ایران به ۵ میلیون و ۲۵ هزار و ۲۳۳ نفر رسید…..

ایران از نظر مجموع بیماران شناسایی شده پایین‌تر از آرژانتین و بالاتر از کلمبیا در جایگاه نهم در میان کشورهای جهان قرار دارد. بیماران شناسایی شده در ایران بر اساس انجام ۲۹ میلیون و ۶ هزار و ۲۸۹ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ صورت گرفته است. سرانه این میزان آزمایش در میان هر یک میلیون نفر، ایران را در مقایسه با کشورهای جهان در رتبه ۱۱۶ قرار داده است. بر همین اساس، برخی کارشناسان تعداد بیماران شناسایی در ایران را بسیار پایین‌تر از میزان واقعی آن می‌دانند.

گزارش روز چهارشنبه وزارت بهداشت ایران همچنین حاکی است که در شبانه روز گذشته ۵۹۹ بیمار دیگر جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰۸ هزار و ۳۹۳ نفر رسیده است.

بر پایه این گزارش، طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ هزار و ۳۵۷ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های ایران بستری شده‌اند و تعداد افرادی که به دلیل شرایط حاد بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند به ۷ هزار و ۸۶۰ نفر بالغ شده است.

این در حالی است که تعداد بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه ۷ هزار و ۸۷۹ نفر بود. افزون بر کاهش تعداد بیماران بدحال، شمار افراد بستری شده هم در مقایسه با روز سه‌شنبه ۳۱۰ نفر کمتر شده است.

ایران همچنین پس از آمریکا، هند، برزیل و کلمبیا دارای بیشترین تعداد بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه است و از نظر مجموع مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه ۱۳ جهان قرار دارد.

وزارت بهداشت ایران همچنین اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶۶ هزار و ۲۴۱ دُز واکسن کووید-۱۹ در این کشور تزریق شده است. تاکنون ۱۹ میلیون و ۹ هزار و ۶۲۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۹ میلیون و ۵۸ هزار و ۲۰۴ نفر(۱۰.۶ درصد جمعیت) نیز دُز دوم این واکسن را در ایران دریافت کرده‌اند.

در همین حال، رضا زبیب، دستیار وزیر امور خارجه رژیم روز چهارشنبه با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توییتر از واردات ۵ میلیون دُز واکسن در روز پنجشنبه(فردا) خبر داد. ایران تا کنون ۲۸ میلیون دُز واکسن کرونا وارد کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا