ورزشی

نتایج ورزشکاران ایران در هشتمین روز پارالمپیک توکیو/ هشتمین طلای کاروان در دوومیدانی

در هشتمین روز از بازی‌های پارالمپیک توکیو سعید افروز در دوومیدانی صاحب هشتمین مدال طلای ایران شد.

به گزارش ایسنا، در هشتمین روز از بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ تنها سه ورزشکار ایران در دو رشته تیراندازی و دوومیدانی رقابت کردند که حاصل آن کسب مدال طلا توسط سعید افروز در دوومیدانی بود.

تاکنون ساره جوانمردی در تیراندازی، روح الله رستمی در وزنه‌برداری، وحید نوری و خیرالله زاده در جودو و امیر خسروانی، مهدی اولاد، هاشمیه متقیان و سعید افروز در دوومیدانی موفق به کسب مدال طلا برای کاروان ایران شده‌اند.

امان‌الله پاپی و علیرضا مختاری در دوومیدانی، امیر جعفری، حامد صلحی پور و منصور پورمیرزایی در وزنه برداری و رمضان بیابانی در تیروکمان موفق به کسب مدال نقره شدند. سامان رضی در وزنه برداری هم موفق به کسب مدال برنز شده است.

ایران اکنون با ۸ مدال طلا، ۶ مدال نقره و یک مدال برنز و با یک پله سقوط نسبت با روز گذشته در رده سیزدهم جدول مدالها قرار دارد.

*تیراندازی:

رقیه شجاعی در مرحله مقدماتی مسابقات تفنگ ۱۰ متر درازکش با ۴۷ ورزشکار از کشورهای مختلف رقابت کرد. او در پایان رقابت‌های مرحله مقدماتی با کسب ۶۲۶.۲ امتیاز در رده سی و نهم قرار گرفت و از رسیدن به فینال بازماند. شجاعی در مسابقات تفنگ بادی ۱۰ متر هم شرکت کرده کرده بود و به عنوانی بهتر از ششمی نرسید.

*دوومیدانی:

سعید افروز در پرتاب نیزه کلاس F۳۴ بازی‌های پارالمپیک توکیو در رقابت با ۹ ورزشکار دیگر با پرتابی به میزان ۴۰.۰۵ متر به مدال طلای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو دست یافت. او در همان پرتاپ اول ۳۹.۴۸ متر و در پرتاب دوم حدنصاب ۳۹.۴۰ متر را برجای گذاشت. او در پرتاب سوم رکورد ۴۰.۰۵ متر و در پرتاب چهارم نیز رکورد ۳۹.۶۷ متر را به ثبت رساند و از انجام پرتاب‌های پنجم و ششم خودداری کرد. افروز با پرتاب ۴۰.۰۵ علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، رکوردار جدید پرتاب نیزه پارادوومیدانی در کلاس F۳۴ در سطح جهان و پارالمپیک را بدست آورد.

وحید علی‌نجیمی دونده ایران در بازی های پارالمپیک در مرحله مقدماتی دو ۴۰۰ متر T13 با حریفانش به رقابت پرداخت و با زمان ۵۰ ثانیه و ۲۵ صدم ثانیه و به عنوان نفر پنجم گروه نخست از خط پایان عبور کرد ولی مجوز حضور در مرحله نهایی را به دست نیاورد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا