گوناگون

ملا عبدالغنی برادر ریاست دولت جدید افغانستان را برعهده خواهد گرفت

رویترز به نقل از منابع آگاه در درون طالبان خبر داد که ملا عبدالغنی برادر یکی از پایه‌گذاران طالبان ریاست دولت جدید افغانستان را برعهده خواهد گرفت. ترکیب حکومت آیندۀ افغانستان آزمونی است برای اثبات ادعای طالبان که می‌گویند هدف‌شان ایجاد یک حکومت فراگیر است…..

به گزارش رادیو فرانسه، با این حال، معاون دفتر سیاسی طالبان در دوحه گفته است که در دولت آیندۀ طالبان هیچ مقام و وزارتخانه‌ای برای زنان در نظر گرفته نشده است.

منابع آگاه از جمله تلویزیون “طلوع” در افغانستان گفته‌اند که طالبان برای تشکیل حکومت آیندۀ افغانستان الگوی حکومتی ولایت فقیه در ایران را دنبال خواهند کرد. به این معنا که رهبر مذهبی طالبان، ملا هبت الله آخوندزاده، رهبری دینی حکومت را برعهده خواهد داشت و رئیس دولت، ملا برادر، تحت نظر و فرمان او عمل خواهد کرد.

ملا برادر متولد ولایت اُروزگان در جنوب افغانستان است و در کنار ملا عمر از پایه گذاران گروه طالبان و همچنین از فرماندهان نظامی آن بوده است. او در سال ٢٠١٠ توسط پاکستان در کراچی دستگیر و در سال ٢٠١٨ با فشار آمریکا از زندان آزاد شد و ریاست دفتر سیاسی طالبان در دوحه و سپس مسئولیت مذاکرات طالبان با آمریکا تا خروج این کشور از افغانستان را برعهده گرفت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا