گوناگون

حمله طالبان به گردهمایی زنان معترض در کابل؛ ۱۷ کشته در تیراندازی شبانه

گردهمایی اعتراضی زنان در برابر طالبان مورد هجوم قرار گرفت و اعضای گروه طالبان به زنان معترض حمله‌ور شدند.گزارش ها حاکی از آن است که شماری از زنان معترض در منطقه پل‌محمودخان در مرکز کابل گردهم آمده بودند و شعارهایی برای احقاق حقوق شان سر می‌دادند.زنان افغانستان در روزهای اخیر در چند شهر از جمله کابل دست به تظاهرات زده و خواستار رعایت حقوق شهروندی خود شدند. ……

اعضای طالبان پلاکارت‌های این زنان را پاره کرده، و برای پراکنده ساختن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرده و با آنان با خشونت برخورد کردند.

بنا بر گزارش‌ رسانه‌ها، تصویرها و ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی شبه‌نظامیان گروه افراطی طالبان روز شنبه ۱۳ شهریور (۴ سپتامبر) با جمعی از زنان که نزدیک کاخ ریاست جمهوری افغانستان تجمع کرده بودند درگیر شدند.

این دومین روز از گردهمایی اعتراضی زنان در کابل است که پس از آغاز این سلسله‌ اعتراضات در هرات برگزار شده بود. دیروز نیز شماری از زنان در کابل در تجمعی خواهان حفظ حقوق زنان افغانستان شدند. آنها برای دسترسی به حقوق و مشارکت سیاسی زنان شعار دادند.

تیراندازی‌های شبانه طالبان در کابل چند کشته و مجروح بر جای گذاشت

بنابر گزارها انتشار یاف، تیراندازی‌های شبانه طالبان در پایتخت افغانستان دست کم ۱۷ کشته بر جای گذاشته است.است.

به گزارش یورو نیوز، شبه‌نظامیان طالبان جمعه شب به نشانه شادی و در واکنش به گزارش‌های تائیدنشده‌ای که از پیروزی‌های آنها در ولایت پنجشیر حکایت داشت دست به تیراندازی هوایی در کابل زدند. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در صفحه توئیتر خود ضمن انتقاد از تیراندازی هوایی جنگجویان این گروه در کابل خواستار توقف آن شد.

برخی از رسانه‌های افغانستان از جمله شبکه طلوع نیوز گزارش دادند که اجساد ۱۷ نفر که در جریان تیراندازی‌های طالبان در کابل کشته شدند به بیمارستان منتقل شده است. بنا به این گزارش‌ها ۴۱ نفر نیز بر اثر این تیراندازی‌ها مجروح شدند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا