بین‌المللی

«پوتین» از تحریم‌های غرب با وجود کرونا در ایران انتقاد کرد

رییس جمهوری روسیه امروز در سخنانی در نشست عمومی مجمع اقتصادی شرق، از تحریم‌های غرب با وجود کرونا در ایران انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه امروز جمعه طی سخنانی در نشست عمومی مجمع اقتصادی شرق با انتقاد از سیاست‌های تحریمی غرب علیه تهران، گفت: ایران امروز با توجه به شرایط همه گیری (ویروس کرونا) نیاز به کمک دارد، اما غرب محدودیت‌ها علیه این کشور را لغو نمی‌کند.

رییس جمهوری روسیه در این خصوص گفت: در مورد ایران، من نمی‌خواهم وارد سیاست شوم، اما این کشور به کمک نیاز دارد؛ اما آنها (غرب) هیچ محدودیتی (تحریم) را لغو نمی‌کنند.

وی در این خصوص ادامه داد: حتی در این باره گفتگوهایی صورت نمی‌گیرد. من در خصوص سایر کشورها چیزی نمی گویم. مثلاً ونزوئلا؛ سیاست جای خودش (را دارد)، اما کمک‌های بشر دوستانه همچنان بشردوستانه باقی می‌مانند.

پوتین اضافه کرد اغلب از «غرب» می‌توان درخواست‌هایی را برای نیاز به کمک‌های انسانی بین‌المللی شنید. خوب، اکنون این انسانیت کجاست؟ محدودیت‌های مربوط به همه گیری، به ویژه در زمینه توزیع داروها و واکسن‌ها برداشته نمی‌شود.

این مقام روسیه با «فاجعه بار» خواندن اوضاع افغانستان پس از خروج نیروهای غربی از این کشور تصریح کرد: دموکراسی را نمی‌توان با زور به هیچ فرد یا کشوری تحمیل کرد. اگر مردم به دموکراسی نیاز داشته باشند، دموکراسی به طور طبیعی به سمت آن‌ها می رود. در ضمن، سازمان ملل متحد و شورای امنیت باید در قبال حفاظت از نظم جهانی مسئول باشند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا