ورزشی

۴ طلا و ۲ برنز فرنگی کاران ایران در تورنمنت صربستان

تیم منتخب کشتی فرنگی ایران صاحب ۴ مدال طلا و ۲ مدال برنز در رقابت‌های بین المللی کشتی جام ایوانوویچ صربستان شد.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام لیوبومیر ایوانوویچ به میزبانی صربستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم، امید آرامی در وزن ۶۰ کیلوگرم، علی ارسلان در وزن ۷۲ کیلوگرم و علی اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا و محمدهادی شعبانی و محمدرضا رضایی در اوزان ۵۵ و ۶۷ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

تیم ایران در این مسابقات پس از روسیه به عنوان دوم دست یافت.

نتایج کشتی گیران ایران در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم که به صورت دوره ای و با حضور ۵ نفر برگزار می شود، محمدهادی شعبانی در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر سابولیک لوسونچ از صربستان را مغلوب کرد و در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل امین صفرشایف از روسیه مغلوب شد. وی در دور سوم با نتیجه ۶ بر ۴ ویکتور ودیرینکوف از روسیه را شکست داد. پویا دادمرز نیز در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر مقابل ویکتور ودیرینکوف از روسیه به پیروزی رسید و در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۱ امین صفرشایف از روسیه را از پیش رو برداشت و در دور سوم با نتیجه ۹ بر صفر سابولیک لوسونچ از صربستان را مغلوب کرد. نمایندگان کشورمان در دور چهارم به مصاف هم رفتند که دادمرز با نتیجه ۳ بر ۱ مقابل شعبانی به برتری رسید. پویا دادمرز با توجه به شکست تمام حریفان خود مدال طلا را از آن خود کرد و محمدهادی شعبانی نیز به مدال برنز رسید.

در وزن ۶۰ کیلوگرم که با حضور ۶ کشتی گیر و در دو گروه ۳ نفره به صورت دوره ای برگزار می شود، امید آرامی در گروه در دور نخست با توجه به حاضر نشدن حریف مقابل کایریاکوس زورناتسیدیس از یونان به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر ۲ از سد انور الاخیاروف از روسیه گذشت و بعنوان نفر اول گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. آرامی در این مرحله مقابل کریستین کچسکمتی از مجارستان با نتیجه ۷ بر یک به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار انور الاخیاروف از روسیه را با نتیجه ۵ بر ۱ از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۷ کیلوگرم محمدجواد رضایی با توجه به حاضر نشدن حریف یونانی به دور دوم راه یافت. در همین وزن علیرضا نجاتی در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۳ مقابل جامبولات لوکایف از روسیه پیروز شد. محمدجواد رضایی در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر علیرضا نجاتی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مقابل نظیر عبداله یف از روسیه با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب و به دیدار رده بندی رفت. رضایی در دیدار رده بندی مقابل اصلان ویسایتوف از روسیه با نتیجه ۶ بر ۵ پیروز شد و به مدال برنز دست یافت. نجاتی نیز با توجه به راه نیافتن رضایی به دیدار فینال حذف شد.

در وزن ۷۲ کلیوگرم علی ارسلان در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر گوران سریماچ از صربستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر مقابل روبرت فریتچ از مجارستان به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ارسلان در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر الکسا ارسکی از صبرستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۵ بر ۱ از سد استانیسلاو زایتسیف از روسیه گذشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم که با حضور ۷ شرکت کننده و در دو گروه ۴ و ۳ نفره برگزار می شود، امین کاویانی نژاد در دور نخست مقابل الکسا ایلیچ از صربستان با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۳ سرگئی استپانوف از روسیه را مغلوب کرد. کاویانی نژاد در دور بعد مقابل رومن ولاسوف قهرمان جهان و المپیک از روسیه با نتیجه ۷ بر ۲ مغلوب شد. و بعنوان نفر دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ابوزید مانتسیگوف از روسیه با نتیجه ۵ بر ۱ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. کاویانی نژاد در دیدار رده بندی نیز با نتیجه ۱۲ بر صفر مقابل تاماس لوای از مجارستان مغلوب و چهارم شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم مهدی ابراهیمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۷ مغلوب زارکو دیچکوف از صربستان شد و با توجه به شکست حریفش در دور بعدی، ابراهیمی نیز حذف شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۱ و ضربه فنی والدان زیوکوویچ از صربستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۱ از سد ویتالی شور از روسیه  گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یوسفی در این مرحله زورابی گدخوری از روسیه را با نتیجه ۱۰ بر ۲ شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدارمقابل داریوس ویتک از مجارستان با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: ۱- پویا دادمرز (ایران) ۲- امین صفرشایف (روسیه) ۳- محمدهادی شعبانی (ایران)

۶۰ کیلوگرم: ۱- امید آرامی (ایران) ۲- انورالاخیاروف (روسیه) ۳- زولت زونای (صربستان)

۶۳ کیلوگرم: ۱- ابراگیم لابازانوف (روسیه) (در این وزن ۲ نفر حضور داشتند)

۶۷ کیلوگرم: ۱- نظیر عبداله یف (روسیه) ۲- عظمت احمداف (روسیه) ۳- سباستین نادج (صربستان) و محمدجواد رضایی (ایران) … ۷- علیرضا نجاتی (ایران)

۷۲ کیلوگرم: ۱- علی ارسلان (ایران) ۲- استانیسلاو زایتسیف (روسیه) ۳- اولیور کاجتان (مجارستان) و روبرت فریتچ (مجارستان)

۷۷ کیلوگرم: ۱- رومن ولاسوف (روسیه) ۲- ابوزید مانتسیگوف (روسیه) ۳- تاماس لوای (مجارستان) ۴- امین کاویانی نژاد (ایران)

۸۲ کیلوگرم: ۱-  ادلان آکیف (روسیه) ۲- کارلو کوندریچ (کرواسی) ۳- لازلو زابو (مجارستان) و برانکو کواسویچ (صربستان)

۸۷ کیلوگرم: ۱-  استوان تاکاس (مجارستان) ۲- میلاد علیرضایف (روسیه) ۳- الکساندر کوماروف (روسیه) و زارکو دیسکوف (صربستان) … ۹- مهدی ابراهیمی (ایران)

۹۷ کیلوگرم: ۱- الکساندر گولووین (روسیه) ۲- آرتور سارگسیان (روسیه) ۳- میخائیل لوسیفیدیس (یونان)

۱۳۰ کیلوگرم: ۱- علی اکبر یوسفی (ایران) ۲- داریوس ویتک (مجارستان) ۳- زورابی گدخوری (روسیه) و ایلیا پتروویچ (صربستان)

رده بندی تیمی: ۱- روسیه ۲۲۰ امتیاز ۲- ایران ۱۳۱ امتیاز ۳- صربستان ۱۱۶ امتیاز ۴- مجارستان ۱۰۲ امتیاز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا