گوناگون

حضور مخبر و رضایی در دو جایگاه مغایر قانون

نایب اول کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سپردن مسئولیت دو نهاد بزرگ مثل ستاد فرمان اجرایی و مجمع تشخیص به دو فردی که در دولت هم حضور دارند، برخلاف قوانین است و موجب می‌شود کارها به خوبی انجام نشوند.

ستاره صبح: انور حبیب زاده بوکانی نماینده مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره حضور هم‌زمان مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در هیئت دولت و ستاد فرمان اجرایی امام، اظهار داشت:‌ آقای مخبر پیش از اینکه مسئولیت حضور در دولت را داشته باشد، به عنوان مدیریت ستاد اجرایی حضور داشتند و کارهای خوبی را نیز انجام داده و برنامه‌های خوبی برای ستاد داشتند.

با شروع به کار دولت سیزدهم آقای مخبر با ابلاغ آقای رئیسی به عنوان معاون اول رئیس‌جمهور انتخاب شدند. وی افزود: با توجه به اهمیت کار معاون اولی و ستاد اجرایی فرمان امام، قطعاً از نظر اینکه این دو سازمان پراشتغال و پرکارند و هر کدام‌یک دستگاه عریض و طویل هستند؛ اگر کارها به یک نفر واگذار شود، دو دستگاه نمی‌توانند کار آیی لازم را داشته باشند. اگر این دو مسئولیت به یک فرد سپرده شود، قطعاً مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. وی همچنین درباره حضور رضایی در دو جایگاه دبیری مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاون اقتصادی دولت سیزدهم و نیز دوگانگی اقتصادی در دولت گفت: دولت اگر به صورت یک تشکیلات واحد اداره شود، بهتر از این است که دو تیم اقتصادی کارها را انجام دهند، واقعاً باید کار را به کسانی سپرد که هم‌فکر اقتصادی دارند و هم بتوانند شرایط را جمع کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا