بین‌المللی

اسیران فلسطینی چند بند زندان‌های النقب و رامون را به آتش کشیدند

رسانه های اسرائیل گزارش دادند که اسرای فلسطینی چند بند زندانهای النقب و رامون در فلسطین اشغالی را به آتش کشیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، رسانه های اسرائیل گزارش دادند که اسرای فلسطینی چند بند را در زندانهای رامون و النقب به آتش کشیده‌اند.

براساس این گزارش؛ اسرای فلسطینی چند سلول را در بند چهارم و پنجم زندان رامون تا این لحظه به آتش کشیده‌اند.

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) در بیانیه‌ای اعلام کرد که خود را برای ناآرامی در دیگر زندان‌ها آماده می‌کند و امکان بالایی وجود دارد که تحرکاتی مشابه در دیگر زندان‌های فلسطین اشغالی رخ دهد.

لحظاتی قبل، اسرای فلسطینی در زندان نقب در واکنش به اقدامات سرکوبگرایانه اسرائیل علیه خود هفت سلول در بند ششم این زندان را به آتش کشیدند.

رسانه های اسرائیل اعلام کردند که سازمان زندان های اسرائیل به منظور اطفای حریق و سرکوب اسرا شماری بیشتر از نظامیان ویژه را فراخوانده است.

انجمن اسرای «واعد» در این خصوص خبر داده است که اسرای تمام زندان‌های فلسطین اشغالی تصمیم گرفته‌اند به هیچ دستورالعملی در خصوص انتقال و متفرق کردنشان عمل نکنند و به هر قیمتی که شده، در برابر اقدامات نیروهای امنیتی بایستند.

المیادین هم از درگیری در بندهای چهار و پنج در زندان رامون میان اسیران فلسطینی و زندانبانان صهیونیست خبر داد.

نظامیان تا به دندان مسلح اسرائیل همراه با سگهای پلیسی بند ۶ زندان النقب را مورد یورش قرار داده و ضمن بستن دست و پای اسیران فلسطینی آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

منابع فلسطینی اعلام کردند که اسیران بند شماره هفت را به طور کامل و بند شماره چهار را به شکل جزیی در زندان النقب و بندهای ۴ و ۵ در زندان رامون را به آتش کشیده اند.

همزمان مصطفی البرغوثی دبیر کل جنبش ابتکار ملی فلسطین اعلام کرد: خواستار حمایت مردمی و بین‌المللی با اسیران فلسطینی برای مصون نگه داشتن آنها از حملات اشغالگران هستم. نظامیان اسرائیل به انتقام شکست در جلبوع دست به تحرکات گسترده زده است و باید با آنها مقابله شود.

پیش از این، اسرای جنبش جهاد اسلامی فلسطین هشدار داده بودند که چنانچه مقامات زندان‌ها، آن‌ها را به مکان دیگری منتقل کنند، سلول‌ها را به آتش خواهند کشید.

اقدامات نیروهای امنیتی اسرائیل پس از آن علیه اسرای فلسطینی صورت می‌گیرد که روز دوشنبه هفته جاری (۱۵ شهریور)، شش اسیر فلسطینی موفق شدند از زندان فوق امنیتی جلبوع در شمال فلسطین اشغالی فرار کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا