حقوق بشرزنان

بازداشت دستکم ۴ فعال مدنی در جریان تجمع اعتراضی

امروز چهارشنبه ۱۷ شهریورماه نرگس محمدی، احمدرضا حائری، پوران ناظمی، ویدا ربانی به همراه شماری دیگری از فعالان مدنی در تجمعی اعتراضی در رابطه با تحولات اخیر کشور افغانستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. این تجمع از سوی نیروهای امنیتی و انتظامی به خشونت کشیده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز چهارشنبه ۱۷ شهریورماه ۱۴۰۰، نرگس محمدی، احمدرضا حائری، پوران ناظمی، ویدا ربانی به همراه شماری دیگری از فعالان مدنی در تجمعی اعتراضی در رابطه با تحولات اخیر کشور افغانستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

این تجمع از سوی نیروهای امنیتی و انتظامی به خشونت کشیده شده است. گوشی‌های تلفن همراه شماری از معترضان ضبط و یا به شرط پاک کردن فیلم‌ و عکس‌های گرفته شده، بازگردانده شده است. گفته می‌شود در میان بازداشت‌شدگان برخی از اتباع کشور افغانستان نیز حضور داشته‌اند.

معترضان در این تجمع با به همراه داشتن پلاکارد و سردادن شعارهایی همچون “هیهات من الذله، شیر جهان پنجشیر حمایتت می‌کنیم، از کابل تا تهران مادران! ای زنان! اتحاد اتحاد! و مرگ بر امارت اسلامی” نسبت به تحولات اخیر افغانستان واکنش نشان دادند.

خانم ناظمی و خانم محمدی اخیرا نیز در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین به همراه ۷ فعال مدنی دیگر با گشایش پرونده قضایی روبرو شده بودند. این فعالین در تاریخ ۲۹ تیرماه در جریان تجمعی در حمایت از مردم خوزستان در تهران بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شدند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا