ورزشی

شکست سنگین عراق مقابل ایران

هر زمان که ایــن ۲ رقیـب همسایه دیرین باهم روبه‌رو می‌شوند، تقابلی دشوار و جنگنده دارند. این شرایط اما این‌بار وجود نداشت و عراق شکست سنگینی در دوحه متحمل شد.

آرمان‌ملی: تیم‌ملی فوتبال کشورمان در دومین دیدار خود در مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی موفق شد با ۳ گل تیم‌ملی عراق را در قطر شکست دهد. این پیروزی قاطعانه در رسانه‌های کشورهای مختلف بازتاب داشته باست.

فیفا

سایت فـــدراسیون جـهانی فوتبال (فیفا) درخصوص پیروزی ۳ بر صفر ایران مقابل عراق در دور انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر نوشــت: هر زمان که ایــن ۲ رقیـب همسایه دیرین باهم روبه‌رو می‌شوند، تقابلی دشوار و جنگنده دارند. این شرایط اما این‌بار وجود نداشت و عراق شکست سنگینی در دوحه متحمل شد. تیم‌ملی ایران با پیروزی ۳ بر صفر مقابل عراق در سومین تقابل دو تیم در دور مقدماتی جام‌جهانی قطر، گام بلندی در راه صعود به جام‌جهانی برداشت. «علیرضا جهانبخش» در سومین دقیقه توانست ایران را پیش بیندازد. سپـــس «مهدی طارمی» از فاصلــه نزدیک اختـــلاف را دوبـــرابر کرد و «علی قلی‌زاده» در آخرین دقیقه، تیر خلاص را زد تا ایران پیروزی مهمی به‌دست بیاورد. این تیم در هر دو مسابقه خود پیروز شد و علیرضا جهانبخش در هر دو بازی گلزنی کرد تا ایران به صدر جدول گروه A برسد. مهاجم تیم‌ملی ایران با زدن گل پیروزی‌بخش مقابل سوریه در بازی اول، تیمش را از تساوی در این مسابقه نجات داد. ایران به عملکرد بی‌نقص خود تحت هدایت دراگان اسکوچیچ ادامه داد و پیروزی‌های متوالی خود را با مربی کُرُوات به عدد ۹ رساند. اسکوچیچ که یکسال‌ونیم پیش جانشین «مارک‌ویلموتس» شد، اخیرا دوران بازیابی خود را از کرونا پشت‌سر گذاشت. استرالیا هم به اولین تیمی تبدیل شد که به ۱۰ پیروزی متوالی در یک دوره از مسابقات انتخابی جام‌جهانی در قاره آسیا می‌رسد.

ESPN

پیروزی ملی‌پوشان کشورمان مورد توجه سایت  ESPN قرار گرفته است. این سایت در گزارشی از بازی‌‌های انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا، نگاهی به برد تیم‌ملی ایران مقابل عراق انداخته و نوشته است: ایران تنها تیم پیروز دورنخست مرحله سوم انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲ در گروه A آسیا بود و با همان پیروزی خودش را به‌عنوان یک مدعی جدی برای صعود معرفی کرده بود. آنها اما حالا با آماری تحسین‌برانگیزتر به‌کارشان ادامه می‌دهند، چرا که روز سه‌شنبه عراق را در شهر دوحه با نتیجه ۳ بر صفر در هم کوبیدند. بازیکنان عراقی با غفلت چندباره مدافعان‌شان کار تیم‌ملی را آسان کردند تا راه این تیم برای کسب سه امتیاز بازی هموار شود…

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا