حقوق بشر

تداوم بازداشت عباس واحدیان شاهرودی در سلول انفرادی

آقای واحدیان روز سه شنبه در تماس کوتاهی که با خانواده خود داشته از گشایش پرونده جدید تحت عنوان اتهامی اقدام علیه امنیت ملی خبر داده است.

خبرگزاری هرانا – علیرغم سپری شدن ۸ روز از زمان بازداشت، عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده، معلم و فعال مدنی کماکان در یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد به‌سر می‌برد. وی روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه در رضوانشهر بازداشت شد. همزمان منزل دختر آقای واحدیان در مشهد توسط نیروهای امنیتی مورد بازرسی قرار گرفته و برخی از وسایل شخصی وی از جمله مدارک و لوازم الکترونیک ضبط شد.

آقای واحدیان روز سه شنبه در تماس کوتاهی که با خانواده خود داشته از گشایش پرونده جدید تحت عنوان اتهامی اقدام علیه امنیت ملی خبر داده است.

ظهر روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه ۱۴۰۰، عباس واحدیان شاهرودی، توسط ماموران اداره اطلاعات در شهرستان رضوانشهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

همزمان منزل دختر آقای واحدیان در مشهد توسط نیروهای امنیتی مورد بازرسی قرار گرفته و برخی از وسایل شخصی آنها از جمله مدارک و لوازم الکترونیک ضبط شده است.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده واحدیان؛ تلاش هنگامه واحدیان، جهت بازپس‌گیری لوازم ضبط شده تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

آقای واحدیان پیش از این نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در تاریخ ۱۹ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی مشهد بازداشت شد. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای واحدیان در تاریخ ۳۰ آبان ۹۷ در شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد برگزار و اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی” و “اقدام جهت براندازی نظام” علیه او عنوان شد. وی نهایتا در تاریخ ۹ دیماه ۹۷ با تودیع قرا وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد.

وی مجددا در تاریخ ۲۷ مرداد ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. او مدتی بعد نهایتا با پایان مراحل بازجویی به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد. در اواسط مردادماه ۹۸ نامه‌ای با امضای ۱۴ تن از کنشگران مدنی مبنی بر استعفای آیت الله خامنه‌ای منتشر شده بود. با انتشار این نامه شماری از امضاکنندگان بازداشت و برخی دیگر نیز تحت فشار قرار گرفتند. آقای واحدیان نهایتا در تاریخ ۲۹ تیرماه ۹۹ با تودیع قرار وثیقه به صورت مشروط از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شده بود.

کتاب “بازگشت چنگیز خان مغول” از جمله آثار منتشر شده عباس واحدیان شاهرودی است که توسط انتشارات خاتم در مشهد منتشر شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا