فرهنگی

اعتراض به بی عدالتی ها

استعفای دسته جمعی کارکنان ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور کلید خورد…..

بنابر بر گزارشی که در کانال انجمن صنفی معلمان ایران منتشر شده است, کارکنان شاغل در پست های اداری آموزش و پرورش کشور در اعتراض به بی عدالتی در پرداخت ها, استعفای دسته جمعی خود را تقدیم مدیران ادارات نمودند. این استعفای دسته جمعی که از شهرستان سمیرم استان اصفهان کلید خورده در کمتر از یک روز به ادارات سراسر کشور رسیده است .در قسمتی از نامه کارکنان اداره آموزش و پرورش سمیرم آمده است ،عدم تناسب حقوق پرداختی متناسب با ساعت کاری اداری که ۴۴ ساعت می باشد و حذف پی در پی پست‌های مصوب عدم پرداخت فوق العاده ویژه و عدم اعمال مدرک دوم عدم پرداخت اضافه کاری به موقع از دلایل اساسی استعفای خود عنوان نموده اند.شنیده‌ها حاکی از این است، استعفا در کل کشور در حال فراگیر شدن است و گروه ،گروه از کارکنان اداری استعفای خود را تقدیم روسای ادارات نموده اند.

یکی از فعالان صنفی گفت این استعفا در حمایت از مطالبه گران فرهنگی و عدم توجه دولت و مجلس به خواسته های فرهنگیان صورت گرفته است.
این فعال صنفی افزود حقوق معلمان در سال بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان است که با توجه به مجازی بودن کلاس ها و عدم حمایت دولت از معلمان ، آنها توان خرید یک لپ تاپ و گوشی و ملزومات تدریس را ندارند دست به اعتصاب سراسری زده‌اند.

وی افزود معلمان در نامه‌ای به رهبری، رئیس جمهور و نمایندگان مجلس خواهان تدبیر در امور شده‌اند و اعلام نموده اند از آنجایی که ملزومات آموزشی در دو سال اخیر مستهلک شده است و حقوق یک معلم در سال به اندازه خرید یک لپ‌تاپ می باشد مسئولیت هرگونه اختلال در بازگشایی مدارس را به عهده مسئولین امر می باشد.

قابل توجه اولیای محترمی که پیگر آموزش فرزند خود هستند!

از آنجا که نهادها و سازمان های مربوط اهمیتی برای معلم قائل نیستند و حرفشان را نشنیده میگیرند از الان که حدود یک ماه به شروع سال تحصیلی جدید مانده است فرصت دارید با مراجعه ی حضوری یا ارتباط غیرحضوری ؛ پیگیر تحویل وسایل آموزش( گوشی .تبلت ، لپ تاپ و …) به معلمان باشید تا در آموزش فرزندتان خللی ایجاد نشود.
همانطور که هیچ کارمند بانکی از وسایل شخصی خود برای امور اداری استفاده نمیکند هیچ معلمی نیز نباید برای تدریس در فضای مجازی از گوشی شخصی خود استفاده کند.

مراجعین بانک از ساعت ۸صبح تا ۱۳ میتوانند به صورت حضوری یا با تلفن ثابت با بانک تماس داشته باشند بنابراین مدارس نیز از ۸ تا ۱۳ باز خواهد بود و برای تماس با معلم باید از تلفن ثابت مدرسه استفاده کرد نه خط شخصی معلم !
حال اگر کسی بگوید : مدرسه که مثل بانک نیست!! ( که یقینا نیست) باید گفت پس چرا حقوق بالا و مزایای بسیار نصیب آنها میشود تا جایی که ۵ نفر به اسم هیات مدیره برای پاداش آخر سال خود ۵۰۰ میلیون تومان در نظر میگیرند اما معلمان مزایا که ندارند هیچ از حداقل حقوق نیز برخوردار نیستند که زیر خط فقر نباشند.

به زودی همه ی اکانت های شاد از روی گوشی های شخصی معلمان حذف خواهد شد و معلمان به انتظار خواهند نشست تا گوشی ها و خط های دولتی با اینترنت رایگان در اختیار آنها قرار بگیرد خواه روز اول مهر خواه ۲۰ دی ماه!

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

برای تماس با معلمان تنها راه تلفن ثابت مدارس خواهد بود اگر مدرسه ای یک خط بیشتر ندارد گناه معلم نیست.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا