اخبار

شمار قربانیان کرونا بیشتر از کشته شدگان هشت سال جنگ

وزیر‌ بهداشت رژیم جمهوری اسلامی ایران اعلام کردە است، که شمار جان‌باختگان بر اثر بیماری کرونا از شمار کشته‌شدگان در جنگ رژیم ایران با عراق بیشتر است……

“بهرام عین‌اللهی” روز جمعە ١٩ شهریورماە در جلسه ستاد مقابله با کرونا در قزوین جان‌باختن روزانه ۶٠٠ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را فاجعه بسیار بزرگ خواندە و گفتە است، در ٨ سال جنگ رژیم ایران با عراق٢٣٠ تا ٢۴٠هزار نفر کشته شدند در عین حال در ١٨ ماه شیوع کرونا در ایران ١١٣هزار نفر جان باخته‌اند.

رژیم ایران شمار جان باختگان مبتلا به کرونا در این کشوررا بیش از ١١٣ هزار نفر اعلام کردە است این در حالی است کە کارشناسان معتقدند آمارهای رسمی رژیم ایران واقعی نیست و آمار واقعی دست‌کم هفت برابر آمار رسمی رژیم ایران است.

“علیرضا زالی” رئیس ستاد مقابله با کرونای رژیم در تهران پیشتر اعلام کرده بود، کە رژیم ایران از دادن آمارهای واقعی مبتلایان و فوتی‌های کرونا به سازمان جهانی بهداشت خودداری کرده است.

کارشناسان بهداشت اظهار دارند، برای رسیدن به ایمنی جمعی در مقابلە با بیماری‌های عفونی باید بین ۶٠ تا٨٠ درصد جمعیت مبتلا واکسینه شده باشد در حالی که بنا بر ادعای وزارت بهداشت رژیم ایران تنها حدود ١٨درصد جمعیت بالای ١٨سال کاملا واکسینه شده‌اند.

“عین‌اللهی” که پیش از رسیدن به سمت وزارت بهداشت رژیم از امضا کنندگان فرمان منع واردات واکسن کرونای بریتانیایی و آمریکایی بود راە حل کنترل بحران کرونا در ایران را واکسیناسیون دانستە و گفتە است، در حال حاضر هر بیمار کرونایی به طور متوسط حدود٣٠ تا۴٠ میلیون تومان هزینه درمانی دارد این در حالی است کە با یک واکسن ٩دلاری می‌توان بیماری را کنترل و از مرگ و میر مبتلایان و شیوع بیماری پیشگیری کرد.

“علی خامنه‌ای” رهبر رژیم جمهوری اسلامی ایران ابتدا ورود واکسن‌های تولید آمریکا و بریتانیا را عامل اصلی فاجعه و ممنوع اعلام کرد و اکنون کە این بیماری در ایران بیش از١١٣هزار قربانی گرفتە، گفتە است واکسن آمریکایی اگر در کشور دیگری تولید شود مانعی ندارد.

بر مردم پوشیدە نیست کە رژیم ایران برای پیشبرد برنامەهای هستەای و تسلیحاتی و دخالت‌هایش در منطقە بودجەهای هنگفتی در اختیار سپاە  پاسداران بگذارد ولی در مورد واکسن کرونا این کار را انجام نمی‌دهد. این در حالی است که در میهن ما ایران بر اثر ویروس کرونا و عدم واکسیناسیون هر روز به اندازه ۱۵ اتوبوس انسان به‌ خاک سپرده می‌شوند

با افزایش روزافزون و تأسف‌ بار آمار فوتی های کرونا در ایران که معلول سیاست‌های ویرانگر رژیم حاکم و در رأس آن فتوای جنایتکارانه خامنه‌ای در ممنوعیت ورود واکسن است، روزنامه آفتاب یزد امروز نوشت: هر روز به اندازه ۱۵اتوبوس انسان به‌خاک سپرده می‌شوند.

این روزنامه نوشت: در همین یکی دو سال سیطره ویروس قاتل کرونا، آنها که ارز دولتی را به جای ورود واکسن، به خرید داروهایی صرف نمودند (که به‌قول یکی از نمایندگان مجلس روی دستمان مانده)، جواب این همه کشته و خانواده‌های داغدار را چه خواهند داد؟ فرض بر این باشد که زور مردم و خانواده‌های داغدار در این دنیا به صاحبان رانت های پیوسته و محتکران نرسد، در دنیای دیگر چه جوابی خواهند داد؟ شاید تصور کنند آنجا نیز پشتوانه و پارتی‌هایشان به دادشان برسد و کمکشان کند.

روزنامه اعتماد هم درباره آمار واکسیناسیون در ایران به نسبت کشورهای دیگر جهان آن را شبیه به یک شوخی دانست و نوشت: مشاهده آمار واکسیناسیون جهانی نشان می‌دهد که حجم واکسن های تزریق شده در ایران نه‌تنها در مقایسه با آمار واکسیناسیون کشورهای پیشرفته، شبیه یک شوخی است، حتی با حجم واکسن های تزریق شده در کشورهای منطقه هم فاصله بسیار داریم.

در همین حال بر اساس گزارش CDCمرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، افراد واکسینه نشده ۱۱برابر بیشتر در معرض مرگ بر اثر کووید قرار می‌گیرند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا