گوناگون

پرونده سیلی زدن نماینده مجلس به سرباز راهور مختومه اعلام شد

حسین اشتری، فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا) هم در گفت‌وگو با خبرنگاران از پیگیری موضوع خبر داده بود. در ماه‌های پس از اعلام این خبر، منابع حقوق بشری اما از انتقال تنبیهیِ عابد اکبری ۲۲ ساله، سرباز وظیفه‌ای که مانع عبور اتومبیل عنابستانی از مسیر خط ویژه شده بود، به خشک شویی نیروی انتظامی خبر دادند.

علی اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار در مجلس ایران، روز شنبه ۲۰ شهریور ماه از مختومه شدن پرونده درگیری‌اش با سرباز راهور در تهران خبر داده و گفته: «در آن اتفاق به دلیل هُل دادن سرباز راهور به عقب، برای من قرار مجرمیت صادر شد. اگر چه همان زمان برای این رفتار اشتباه از سرباز راهور عذرخواهی کردم اما سرباز مدعی بود که سیلی خورده است. همان موقع از او برای ادعای دروغ و توهین‌اش شکایت کردم و برای سرباز و افسر راهور قرار مجرمیت صادر شد. در نهایت هم با وساطت برخی از دوستان، از شکایت صرف نظر کردم و سرباز راهور نیز شکایت خود را پس گرفت و پرونده مختومه شد.»

مختومه شدن این پرونده در حالی است که محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، اوایل بهمن ماه سال گذشته و در روزهای پس از افشای ویدئوی سیلی خوردن سرباز راهور توسط عنابستانی گفته بود: «مستنداتی مبنی بر برخورد فیزیکی نماینده با سرباز پلیس راهور داریم که کاملاً کفایت می‌کند و باید ببینیم مرجع قضایی در این رابطه چه تصمیم‌گیری‌ای خواهد کرد.» حسین اشتری، فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا) هم در گفت‌وگو با خبرنگاران از پیگیری موضوع خبر داده بود. در ماه‌های پس از اعلام این خبر، منابع حقوق بشری اما از انتقال تنبیهیِ عابد اکبری ۲۲ ساله، سرباز وظیفه‌ای که مانع عبور اتومبیل عنابستانی از مسیر خط ویژه شده بود، به خشک شویی نیروی انتظامی خبر دادند./رادیو زمانه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا