ورزشی

فوتسال ایران جام جهانی را با پیروزی شروع کرد

تیم ملی فوتسال ایران در نخستین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی برابر صربستان به پیروزی رسید.

گروه ورزشی: تیم‌های ملی فوتسال ایران و صربستان در چارچوب مسابقات جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۳ بر ۲ به سود ایران به پایان رسید.

در این مسابقه که از ساعت ۱۹:۳۰ و در سالن شهر ویلنیوس آغاز شد، حمید احمدی، فرهاد فخیم و احمد اسماعیل پور برای ایران و «استویکوویچ» و «تومیچ» برای صربستان گلزنی کردند.

ترکیب اولیه ایران

سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران تیمش را با ترکیب علیرضا صمیمی، علی اصغر حسن زاده، مسلم اولادقباد، حمید احمدی و مهدی جاوید به زمین فرستاد اما به تناوب بازیکنان و ترکیب خود را تغییر داد. حسین طیبی (مصدومیت) و باقر محمدی (دروازه بان) از لیست ۱۴ نفره ایران خط خورده بودند.

نیمه نخست؛ گلزنی بازیکن اخراجی و بازیکن ۳۶ ساله

۱۰ دقیقه ابتدایی نیمه نخست در اختیار تیم ملی فوتسال ایران بود. ایران در این دقایق ابتدا توسط حمید احمدی و سپس توسط فرهاد فخیم بازیکن ۳۶ ساله تیم ملی به گل رسید و از صربستان پیش افتاد. گل احمدی از فاصله دور و با یک شوت سنگین و دیدنی به ثمر رسید. شرایط برای ایران اما با اخراج حمید احمدی تغییر کرد. احمدی با کوبیدن دستش به صورت بازیکن صربستان در ۱۰ دقیقه پایانی، کارت زرد دوم را از داور گرفت و اخراج شد.

با اخراج احمدی، ایران دو دقیقه با یک بازیکن کمتر بازی کرد و همین مسئله باعث شد فشار مضاعفی به تیم کشورمان بیاید. صربستان به تدریج بازی را در اختیار گرفت تا نخستین گل خود را با یک ضربه کرنر و توسط استویکوویچ به ثمر برساند. ایران در نیمه نخست عصبی ظاهر شد. علاوه بر احمدی که دو کارت زرد گرفت و اخراج شد، محمدرضا سنگ سفیدی بازیکن و سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی هم کارت زرد گرفتند.

نیمه دوم؛ گلزنی اسماعیل پور و اخراج بازیکن صربستان

تیم ملی ایران در نیمه دوم محتاط‌تر در زمین حضور یافت. صربستان فشار زیادی برای جبران نتیجه و به ثمر رساندن گل تساوی وارد کرد اما ایران هم موقعیت‌های خوبی در دقایق نخست این نیمه توسط اولادقباد و شجری به دست آورد که این فرصت‌ها از دست رفت. احمد اسماعیل پور که در روزهای گذشته مصدوم شده بود، شرایط بازی پیدا کرده بود و در نیمه دوم دقایقی در زمین حضور یافت. همین بازیکن موفق شد گل سوم ایران را به ثمر برساند ولی در دقایق پایانی ایران بازهم گل خورد و تومیچ توانست برای دومین بار توپ را به تور دروازه کشورمان برساند.

صربستان برای جبران نتیجه روی به بازی پنج نفره (پاور پلیر) آورد ولی در ۱۹ ثانیه مانده به اتمام مسابقه، یکی از نفرات این تیم به دلیل خطا روی بازیکن ایران اخراج شد و به همین خاطر ایران با خیال راحت بازی را به پایان رساند.

باوجود دریافت دو گل در این مسابقه، علیرضا صمیمی دروازه بان تیم ملی ایران یکی از چهره‌های ویژه زمین بود و بارها موقعیت بازیکنان صربستان را دفع کرد.

بازی با آمریکا روز جمعه

دومین بازی تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی روز جمعه برابر آمریکا برگزار می‌شود. این مسابقه ساعت ۱۹:۳۰ آغاز می‌شود. آرژانتین هم روز جمعه برابر صربستان قرار می‌گیرد.

بهارنیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا