گوناگون

عمق فاجعه از زبان رئیس مجلس «ولایی»

هیچ اثری از مدیریت در کشور وجود ندارد و هیچ‌کس نمی‌داند چاره و راهکار کجاست……

محمد باقرقالیباف رئیس مجلس رژیم  ولایت فقیه گفته: هیچ اثری از تصمیم و مدیریت در کشور وجود ندارد، وقتی در جلسات می‌نشینیم به قدری طرح مسئله می‌کنیم که هیچ‌کس نمی‌داند چاره و راه‌کار کجاست.

به گزارش ایسنا، قالیباف گفت: اگر به فناوری در حوزه حکمرانی توجه شود، ساختار اداری و اجرایی ناقصی که از سال‌های دور به ارث برده‌ایم در برابر فناوری مقاومت می‌کند و درمی‌یابیم که این ساختار حسی نسبت به فناوری و تحول ندارد.

وی تصریح کرد: در اوج این‌که عنوان می‌شود ما پولی در کشور نداریم حداقل سالی ۱۶۰میلیارد دلار فقط برای انرژی فسیلی هزینه می‌کنیم در حالی که می‌دانیم ۵۰درصد این انرژی فسیلی هدر می‌رود و ناترازی و ناعدالتی به‌وجود می‌آید به‌طوری که از همین مسیر دره‌های فقر و قله‌های تکاثر به‌وجود می‌آید.

قالیباف با تأکید بر این‌که متأسفانه ما در هر کجای کشور که دست می‌گذاریم ناترازی داریم، به ناترازی در جذب نیرو، تمرکز قدرت، صندوق‌های بازنشستگی، ناترازی بین اختیار و مسئولیت و ناترازی در جایی که درآمد ۱۱۰میلیارد دلار داریم اما تورم دو رقمی را شاهد هستیم، وقتی ۲۰میلیارد درآمد داریم و باز هم کسری بودجه و تورم را شاهدیم،

قالیباف نهایتا به بن بست نظام جمهوری اسلامی اعتراف کرد و گفت: در اینجا می‌یابیم که هیچ اثری از تصمیم و مدیریت در کشور وجود ندارد ولی وقتی در جلسات می‌نشینیم به قدری طرح مسأله می‌کنیم که هیچ‌کس نمی‌داند چاره و راه‌کار کار کجاست.

وی با بیان این‌که ما با کمترین داده‌ها بزرگترین تصمیمات را می‌گیریم، گفت: این مسأله باعث می‌شود هر روز بر گره‌های کشور اضافه شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا