جوانان

طالبانیسم و ایدئولوژی «اسلام سیاسی»

طالبان دانشجویان مرد را با تهدید مجبور به‌سرکردن چادر و پوشیدن دستکش و برقع کردند! در این ارتباط، مروه صافی، دانشجوی پوهنتون ربانی کابل می‌گوید: وقتی طالب‌ها با پاسخ منفی دانشجویان دختر تعلیمات اسلامی پوهنتون برای شرکت در مراسم‌شان روبه‌رو می‌شوند، برخی از پسران محصل را با تهدید وادار به‌سرکردن چادر و پوشیدن برقع و دستکش کرده و در ایدیتوریم پوهنتون مستقر می‌کنند. جالب اینکه همین خبر را هم با عنوان حمایت محصلین زن تعلیمات اسلامی از امارت اسلامی منتشر کردند……..

ماجرای اجبار طالبان برای پوشش زنانه و حمایت از امارت اسلامی!/ طالبان دانشجویان مرد را با تهدید مجبور به سر کردن چادر و پوشیدن دستکش و برقع کردند! همین خبر را با عنوان حمایت محصلین زن تعلیمات اسلامی از امارت اسلامی منتشر کردند!/ بر اساس قوانین امارت، حتی چشم دختران نیز نباید معلوم باشد

محمد جعفری: تروریست‌های طالبان در حالی تحت عنوان امارت اسلامی در حال بسط و پایه گذاری قدرت خود در افغانستان هستند که در این راه از هیچ خشونت، جنایت و دیکتاتوری دریغ نکرده و بر اساس اخبار رسیده از همسایه شرقی، اخیرا نیز به تحرکات نمایشی و دروغین برای مشروعیت‌بخشی به حکومت خود متوسل شده‌اند.

در همین رابطه مروه صافی، دانشجوی سال اول رشته تعلیمات اسلامی پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی کابل در گفتگویی با امتداد، ضمن اشاره به جدیدترین نمایش مشروعیت توسط طالبان، اظهار داشت: روز گذشته بود که از دپارتمان ما خواستند تا در ایدیتوریم پوهنتون حضور پیدا کرده و حمایت خود را از امارت اسلامی اعلام کنیم.

اما جز تعداد محدودی از محصلین پوهنتون، دیگران حاضر به حضور در این مراسم و اعلام حمایت از طالب‌ها نشدند. ما از این مسئله بسیار خوشحال شدیم که دانشجویان آگاه بوده و حاضر به این ننگ و قبول این مسئله نشده‌اند.

از طریق گروه دانشجویان هم که جویا شدیم، وضعیت به همین شکل بود که جز عده اقلیت بسیار کمی، هیچکس حاضر به حضور در این مراسم نشده بود. اما بعدا که درهای ایدیتوریم پوهنتون را بستند، دیدیم که سالن پر از جمعیت بوده و همین مسئله باعث خشم و البته تعجب ما شد.

طالب‌ها، دانشجویان را حتی برای حضور در این مراسم نیز، تهدید کرده بودند اما باز هم کسی حاضر به شرکت در آن نشده بود. حال اینکه چنین جمعیتی در مراسم شرکت کرده باشند، اصلا برای ما قابل باور نبود. خاص اینکه گفته شد، این‌ها محصلین تعلیمات اسلامی پوهنتون هستند که حمایت خود را از امارت اسلامی اعلام کرده‌اند.

دانشجویان مرد را با تهدید مجبور به سر کردن چادر و پوشیدن دستکش و برقع کردند!

بعدها که تصاویر مراسم منتشر شد و دانشجویان در آن کنکاش کردند، تازه دیدیم که چه اتفاق شرم‌انگیزی افتاده و طالب‌ها برای مشروعیت دادن به حکومت خود به چه روش‌هایی متوسل شده‌اند.

وضعیت به این شکل بوده که وقتی طالب‌ها با پاسخ منفی دانشجویان تعلیمات اسلامی پوهنتون برای شرکت در مراسم‌شان روبرو می‌شوند، برخی از محصلین ذکور را با تهدید وادار به سر کردن چادر و پوشیدن برقع و دستکش کرده و در ایدیتوریم پوهنتون مستقر می‌کنند. جالب اینکه همین خبر را هم با عنوان حمایت محصلین زن تعلیمات اسلامی از امارت اسلامی منتشر کردند.

دختران ما، تنها باید تا صنف شش به مکتب بروند و تحصیل بیشتر از آن برای آن‌ها مجاز نیست

طالب کجا تغییر کرده است؟ طالب، وحشی‌تر شده و رفتار غیرانسانی دارد. از زمان آمدن طالبان، دختران ما، تنها باید تا صنف شش به مکتب بروند و تحصیل بیشتر از آن برای آن‌ها مجاز نیست. من که به شخصه به عنوان یک محصل تعلیمات اسلامی، همیشه حجاب خود را رعایت می‌کنم با آمدن طالب‌ها، رفتاری می‌بینم که اصلا در باورم نیست.

بر اساس قوانین امارت، حتی چشم دختران نیز نباید معلوم باشد

بر اساس قوانین امارت اسلامی، محصلین باید چنان حجابی داشته باشند که اصلا در ذهن نمی‌گنجد. آن‌ها به سر کردن چادر سیاه و دستکش را اجبار کرده و حتی استفاده از برقع را نیز واجب می‌دانند. بر اساس قوانین امارت، حتی چشم دختران نیز نباید معلوم باشد. من که چنین تفاسیری از اسلام را در هیچ جا سراغ ندارم.

طالب‌ها گفتند که همه اقوام را در حکومت خود سهیم می‌سازند اما، امروز می‌بینیم که جز افراد خودشان، هیچکس در این این حکومت نیست و حتی چهره‌های تروریست در لیست سیاه را هم در وزارت و صدارت گماشته‌اند.
امتداد نو

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا