حقوق بشر

خبرنگاری که خبر قتل دختر ۱۴ساله به‌دست شوهر روحانی‌اش را منتشر کرد، ۱۱روز بازداشت بوده

«دادستان گفت چنان تنبیهش کنید که دیگر از این اخبار منتشر نکند»

سینا قلندری، خبرنگار محلی‌ای، که ماجرای قتل مُبینا سوری، دخترک ۱۴ساله رومشکانی را گزارش داده ‌‌بود، به دستور دادستان منطقه و با شکایت خانواده مقتول و متهمان پرونده، ۱۱روز در بازداشت بوده.

او پس از آزادی خبر داده: «شاکیان پرونده من خانواده، همسر و  متهمان به قتل هستند. پرونده من به شکل ویژه از دادسرا به دادگاه فرستاده شده و در حال حاضر با قرار کفالت آزاد هستم.»

بنابر ادعای این روزنامه‌نگار: «پلیس فتا به منزل اقوام من در کوهدشت که مهمان آنها هستم آمدند و برخورد بسیار امنیتی و تندی داشتند اما دادیار پرونده اعلام کرد تبرئه شده‌ام و با قرار کفالت آزاد شدم.

یک روز بعد موقع گرفتن وسایل شخصی‌ام در دادسرا اتفاقی با دادستان روبه‌رو شدم و ایشان با عتاب گفتند انتشار این خبر کار نادرستی بود و به دادیار پرونده گفتند جوری تنبیهش کنید که دیگر چنین اخباری را منتشر نکند. باز من بازداشت شدم و به زندان مرکزی خرم‌آباد منتقل شدم و این بازداشت حدود ۱۱روز طول کشید

در مدت بازداشت شرایط جسمی خوبی نداشتم، بر اثر استرس زخم معده‌ام تشدید شد و خون‌ریزی داشتم؛ حتی داروهایی را که مصرف می‌کردم، به من نمی‌دادند. گاهی از فرط درد و خونریزی بی‌حال می شدم.به هیچ وجه مرا به بیمارستان منتقل نکردند و در اوج خونریزی به من قرص ژلوفن دادند که ازقضا برای معده مضر است»/ بنابر گزارش روزنامه همدلی

چندی‌پیش رسانه‌ها نوشتند گویا مبینای ۱۴ساله با این گمان که با مردی جز همسرش رابطه داشته، از سوی عموها، برادرش، عمو و پدر همسرش دسته‌جمعی به‌قتل رسیده و پلیس متهم یا مظنونان اصلی قتل را بازداشت کرده.

اما کمی بعد همسرش که یک روحانی است به قتل این دختر اعتراف کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا