گوناگون

پادشاه عربستان: امیدواریم گفت‌و‌گوها با ایران به اعتمادسازی منجر شود

«سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که ایران کشور همسایه ما است و امیدواریم مذاکرات ما با آنها باعث ایجاد اعتماد شود.

انتخاب: «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با یادآوری اینکه ایران همسایه عربستان است ابراز امیدواری کرد گفت‌وگوهای میان دو کشور به اعتمادسازی منجر شود.

به گزارش «انتخاب»؛ به نقل از «الجزیره»، ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی، در سخنرانی خود  گفت: چالش های پیش روی جامعه بین المللی مستلزم تقویت همکاری های چندجانبه بین المللی است. عربستان سعودی نقش مهمی در پاسخ به درخواست های جامعه بین المللی برای مقابله با همه گیری کرونا ایفا کرده و ۵۰۰ میلیون دلار برای مبارزه با همه گیری کرونا کمک کرده است.

وی افزود: سیاست خارجی ما برای تحکیم امنیت و ثبات و حمایت از راه حل های مسالمت آمیز اهمیت زیادی قائل است. عربستان طرح سبز سعودی و خاورمیانه سبز را مطرح کرده و بر این باور است که صلح گزینه راهبردی برای حل بحران خاورمیانه است.

ملک سلمان مدعی شد: ابتکار صلح که سال گذشته توسط عربستان ارائه شد برای دستیابی به صلح در یمن کافی است. حوثی ها راه حل مسالمت آمیز را رد کرده و کشتیرانی بین المللی را تهدید می کنند و به حملات علیه شهروندان غیرنظامی سعودی ادامه می دهند.

او در ادامه گفت: ایران کشور همسایه ما است و امیدواریم مذاکرات ما با آنها باعث ایجاد اعتماد شود. ما از تلاش ها برای دستیابی به صلح در افغانستان و تضمین حقوق همه افغان ها حمایت می کنیم. عربستان سعودی به مقابله با ایدئولوژی های افراطی ادامه می دهد و جامعه بین المللی باید با قاطعیت در برابر گروه های تروریستی بایستد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا