اخبار

جلسه محرمانه آمریکا و اسرائیل

گفت‌وگوی آمریکا و اسرائیل درباره طرح جایگزین در صورت عدم بازگشت رژیم ایران به مذاکرات…..

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با وزیر خارجه آمریکا در سازمان ملل بر ضرورت از سرگیری گفت‌وگوها در وین تأکید کرد و گفت برجام همچنان یک ابزار کلیدی برای منع گسترش تسلیحات هسته‌ای در جهان، در منطقه و امنیت بین‌المللی است، اما اگر بخواهیم از اجرای کامل آن اطمینان حاصل کنیم زمان بازگشت به اجرای آن نامحدود نیست.

در همین حال روزنامه واشنگتن پست در مطلبی نوشت: آینده مذاکرات با رژیم ایران در وین نامعلوم است.

به نوشته ای روزنامه: سه ماه پس از آخرین جلسه مذاکره برای احیای برجام هنوز مشخص نیست که مذاکرات در وین از چه زمانی آغاز می‌شود یا چه کسی ممکن است نماینده رژیم جمهوری اسلامی ایران باشد. در همین حال تهران به افزایش کمیت و کیفیت غنی‌سازی اورانیوم خود ادامه داده است.

دولت آمریکا در اظهار نظر دو پهلوی خود اشاره می کند که : زمان مذاکرات رو به اتمام است، بدون اینکه بگوید چقدر زمان باقی مانده است یا در صورت اتمام آن چه خواهد کرد.

همزمان وبسایت آمریکایی آکسیوس گزارش داد که آمریکا و اسرائیل هفته جاری برای بررسی نحوه مقابله با رژیم ایران در مرحله آتی، جلسه محرمانه ای برگزار کردند.

این وبسایت به نقل از دو مقام ارشد اسرائیلی آورده است که در این جلسه، طرح b در صورت عدم ازسرگیری مذاکرات مربوط به احیای توافق هسته ای بررسی شد.

آکسیوس از قول یک مقام اسرائیلی فاش کرد: آمریکا در صورتی که مذاکرات هسته ای به زودی از سرگرفته نشود، تحریم های اضافی علیه رژیم ایران اعمال خواهد کرد.

این وبسایت با اشاره به اینکه اهمیت این جلسه از این حیث است که از زمان کابینه جدید اسرائیل، اولین باری است که یک گروه کاری راهبردی و محرمانه آمریکایی- اسرائیلی درباره ایران تشکیل جلسه می دهد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا