بین‌المللی

شهادت ۷۸ کودک فلسطینی از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون توسط اسرائیل

وزیر خارجه دولت تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی از جامعه بین‌الملل خواست که به مسئولیتش در قبال حفاظت از حقوق کودکان عمل کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، ریاض المالکی، وزیر خارجه دولت تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی در نشستی درباره حفاظت از کودکان در نبردهای مسلحانه در حاشیه هفتاد و دومین دور نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک نسبت به افزایش حالت‌های نقض حقوق کودکان در جریان درگیری‌های مسلحانه در مقایسه با سالهای گذشته و عدم مجازات عاملان این جنایات توسط جامعه بین‌الملل ابراز نگرانی کرد.

وی از جامعه بین‌الملل خواست که به مسئولیت‌ها و وظایفش در قبال حفاظت از کودکان فلسطینی در مقابل سیاست‌های اسرائیل و نقض‌های مداوم و گسترده آن عمل کند.

المالکی گفت که اسرائیل از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون در کنار جنایات مختلف علیه فلسطین و ملت آن؛ بیش از ۷۸ کودک فلسطینی را با هدف قرار دادن عمدی و مستقیم به شهادت رسانده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این همچنان ۱۷۰ کودک فلسطینی تحت شرایط بهداشتی غیر انسانی در زندان‌های رژیم اشغالگر نگهداری می‌شوند.

المالکی تاکید کرد که دولت فلسطین از سازمان ملل انتظار دارد که رژیم اشغالگر و ارتش متجاوز آن را در فهرست ناقضان حقوق کودکان قرار داده و این رژیم را تحت فشار قرار دهد.

وی افزود: عدم قرار دادن نام رژیم اشغالگر در فهرست مذکور به منزله حمایت از جنایتکاران ارتش و شهرک‌نشینان صهیونیست و فرار آنها از مجازات است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا