جوانان

بیش از ۲۷ هزار کودک در جنگ سوریه کشته شده‌اند

از آغاز جنگ سوریه بیش از ۱۰ سال می‌گذرد. سازمان ملل متحد در گزارشی تازه اعلام کرد که در طی ده سال گذشته بیش از ۳۵۰ هزار نفر در این جنگ کشته شده‌اند. بیش از ۲۷ هزار نفر از این شمار کودک بوده‌اند…..

به گزارش دویچه وله، میچل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه ۲۴ سپتامبر (۲ مهر) در ژنو اعلام کرد که از آغاز جنگ سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی تا کنون بیش از ۳۵۰ هزار نفر کشته شده‌اند.

او تأکید کرد که این آمار بر اساس گزارش‌ها و شواهد و اسناد تهیه شده است. باچله در این رابطه گفت: «ارقام ما تنها کسانی را شامل می‌شود که به اسم کامل‌شان شناسایی شده‌اند و تاریخ مرگ‌شان مشخص است.»

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل تصریح کرد، تحقیقات و تحلیل‌های این سازمان حاکی از آن است که شمار واقعی کسانی که در بین ماه مارس سال ۲۰۱۱ و ۲۰۲۱ در جنگ سوریه کشته شده‌اند، بالاتر است، اما ثبت همه آن‌ها به خاطر فقدان اطلاعات و اسناد لازم ممکن نبوده است.

طبق اعلام سازمان ملل در جنگ ده ساله سوریه تا کنون بیش از ۲۷ هزار کودک کشته شد‌ه‌اند. در گزارش سازمان ملل همچنین آمده که بیشتر قربانیان جان خود را در حلب از دست داده‌اند.

باچله ضمن اشاره به این بیلان غم‌انگیز گفت: «بی‌عدالتی و دهشتی که در هر یک از این موارد مرگ نهفته است، باید ما را وادارد تا دست به عمل بزنیم.»

رقمی که اکنون سازمان ملل اعلام کرده، کمتر از آماری است که سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه حدود شش ماه پیش ارائه کرده بود.

این سازمان که مقرر آن در لندن است، در دهمین سالگرد آغاز جنگ سوریه از کشته شدن ۳۸۸ هزار نفر سخن گفته بود، از جمله ۱۱۷ هزار غیرنظامی.

آنگونه که سازمان ملل متحد در گزارش خود اعلام کرده، حکومت بشار اسد در حال حاضر کنترل ۷۰ درصد از خاک سوریه و ۴۰ درصد از مردم این کشور را در دست دارد.

ناظران حقوق بشر سازمان ملل در حال حاضر هیچ شانسی برای آشتی در کشور جنگ‌زده سوریه نمی‌بینند. گفته می‌شود که حکومت اسد همچنان شهروندان را خودسرانه بازداشت و شکنجه می‌کند.

یکی از کمیسیون‌های سازمان ملل به تازگی در گزارشی از “از جنگ حکومت اسد علیه مردم غیرنظامی” سخن گفته بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا