بین‌المللی

شهادت ۷ فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها

منابع رسانه‌ای اعلام کردند که نظامیان اسرائیلی ۷ فلسطینی را در کرانه باختری به ضرب گلوله به شهادت رساندند. همچنین ۲ نظامی اسرائیلی نیز زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، نظامیان اسرائیل به شهرک «بیت عنان» در شمال غرب بیت‌المقدس اشغالی یورش بردند. به دنبال این حمله درگیری‌های شدیدی میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان اتفاق افتاد.

تشکیلات خودگردان جنایات اسرائیل در بیت‌المقدس را محکوم کرد

تشکیلات خودگردان فلسطین امروز یکشنبه ضمن محکوم کردن جنایت نظامیان اشغالگر اسرائیلی در «بیت‌المقدس» و «جنین» که منجر به شهادت ۷ شهروند فلسطینی شد، این جنایت را در امتداد تجاوزها و جنایت های پی در پی اسرائیل در حق ملت فلسطین برشمرد.

تشکیلات خودگردان همچنین تاکید کرد که ادامه سیاست های تجاوزکارانه اسرائیل به تشدید اوضاع، افزایش تنش و عدم ثبات منجر خواهد شد.

این تشکیلات ضمن اعلام اینکه مسئولیت این تنش و پیامدهای آن مستقیما متوجه اسرائیل است، از جامعه بین‌الملل خواست که سکوت خود را در برابر جنایت اسرائیل در حق ملت فلسطین بشکند و اقدامات فوری در راستای مجازات مرتکبین این جنایت ها اتخاذ کند.

آماده باش اسرائیل در مرزهای غزه

ارتش اسرائیل از بیم حملات موشکی گروههای مقاومت فلسطین در مرزهای نوارغزه به حال آماده باش درآمد. در این راستا سامانه گنبد آهنین نیز فعال شده است.

جنبش حماس: خون شهدای امروز بیت‌المقدس محرکی برای ادامه انتفاضه است

«عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد: خون شهدای امروز صبح در «بیت‌المقدس» و «جنین» به مثابه سوختی برای ادامه انقلاب ملت ما ضد اشغالگران اسرائیلی و پا فشاری بر ریشه کن کردن آنها از سرزمینمان است، هرگز انقلاب و اراده ملت ما در برابر ظلم اشغالگران درهم نخواهد شکست.

زخمی شدن ۲ نظامی اسرائیل

طبق آخرین گزارش‌ها حداقل ۲ نظامی اسرائیل در درگیری‌های کرانه باختری و بیت‌المقدس اشغالی زخمی شده‌اند. وضعیت این ۲ نظامی وخیم است.

۵ فلسطینی در جنین شهید شدند

منابع فلسطینی اعلام کردند که در شهر جنین نیز ۵ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به شهادت رسیده‌اند. پایگاه العهد اعلام کرد: به دلیل تشدید اقدامات خصمانه صهیونیست‌ها پیش‌بینی می‌شود که مقاومت شهرک‌های صهیونیست نشین را هدف حمله موشکی قرار دهد.

شهادت ۲ فلسطینی در بیت‌المقدس

نظامیان اسرائیلی به روی فلسطینیان در بیت‌المقدس اشغالی یورش بردند. ۲ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی در شهرک بیت عنان به شهادت رسیدند. این در حالی است که گفته می‌شود صهیونیست‌ها همزمان به منطقه برقین در جنین نیز یورش برده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا