فرهنگی

تجمع سراسری معلمان

همزمان با آغاز سال تحصیل، معلمان سراسر کشور امروز (شنبه) همزمان و هماهنگ در مقابل ادارات آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه تجمعات اعتراضی برگزار کردند. شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران با انتشار بیانیه ای از معلمان سراسر کشور خواسته بود که امروز شنبه ۳ مهرماه، برای دادخواهی حقوق از دست رفته‌ خود دست به تجمع بزنند…..

فرهنگیان طی قطعنامه‌ای خطاب به رژیم جمهوری اسلامی، مطالبات خود را در ۱۰ بند آورده و خواستار رسیدگی فوری بە آنان شدند.

معلمین تأکید کردند، اجازه نخواهند داد که بیش از این کج‌روی‌ها، مانع‌تراشی‌ها، استیفای حقوق معلمان از سوی رژیم ایران ادامه یابد.

متن قطعنامە بە این شرح است: ما فرهنگیان شاغل و بازنشسته، روز شنبه سوم مهرماه ۱۴۰۰، در سرتاسر کشور بار دیگر با فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران به دادخواهی حقوق از دست رفته‌ خود دست به تجمع زده‌ایم و امیدواریم این بار رژیم ایران از خواب غفلت بیدار شده و به این فریادها و خواسته‌ها جامه‌ عمل بپوشاند.

بحث آموزش و پرورش به ویژه معیشت فرهنگیان دستخوش مناقشات و گرو‌کشی‌های جناح‌های مختلف رژیم بوده و محلی برای تسویه‌حساب‌های حزبی و باندی شده است و بین ادعا و عمل مسئولان ارشد رژیم تناقض آشکار وجود دارد.

خواستەهای معلمان در این قطعنامە نیز بە این شرح است:

۱ـ اجرای نظام رتبه‌بندی بر‌اساس ۸۰ درصد حقوق هیات علمی دانشگاه‌ها.

۲‌ـ همسان‌سازی کامل و دقیق حقوق بازنشستگان محترم طبق قانون مدیریت خدمات کشوری و پرداخت بدهی سال‌های گذشته دولت به آن‌ها.

۳ـ اجرای کامل و بدون تبعیض فوق‌العاده ‌ویژه برای تمام فرهنگیان به گونه‌ای که حقوق معلمان تازه استخدام تأمین گردد.

۴ـ پرداخت حقوق بازنشستگی بازنشستگان محترم سال ۱۳۹۹.

۵ـ توجه ویژه به درخواست‌های کارنامه سبز‌ها و ایجاد امنیت شغلی نیروهای خرید خدماتی، مربیان.

۶-ایجاد بستری امن برای بازگشایی مدارس در این اوضاع کرونا، به گونه‌ای که در زودترین زمان ممکن، امکان بازگشایی حضوری مدارس فراهم شود. استفاده از واکسن معتبر و رایگان، ایجاد فضای فیزیکی با رعایت فاصله‌گذاری بهداشتی و تأمین ماسک و مواد ضدعفونی کننده رایگان برای دانش‌آموزان و معلمان در امر بازگشایی مؤثر است. بی‌شک اگر قرار بر ادامه آموزش به صورت مجازی باشد، باید تجهیزات ضروری، شامل گوشی هوشمند و اینترنت رایگان، برای تمام فرهنگیان و دانش‌آموزان پیش‌دبستانی و مربیان نهضت سوادآموزی و معلمان شاغل در بخش خصوصی فراهم گردد.

۷ـ توقف پولی و خصوصی‌سازی آموزش با تاکید بر آموزش کیفی، رایگان و عادلانه برای تمام دانش‌آموزان به خصوص در مناطق محروم و نابرخوردار.

۸ـ توقف پرونده‌سازی علیه فعالان صنفی، آزادی معلمان زندانی و بازگشت به کار معلمان اخراجی در کنار خواسته حق تشکل از مطالبات اصلی تشکل‌های صنفی است.

۹ـ توجه ویژه و ایجاد بستر‌های لازم برای اجرای اصول ۲۷،۲۶،۱۵ و۳۰ قانون اساسی.

۱۰ـ پرهیز از سیاست‌زدگی در آموزش و پرورش و امنیتی کردن آن.

شورای هماهنگی اظهار کردە است، فریب وعده‌های بی‌پشتوانه و تکراری مسئولان رژیم را نخورده و تا اعمال خواسته‌های مطرح شده، به پشتوانە قشر فرهیختە فرهنگیان محترم، این اعتراضات را ادامه خواهد داد و در فراخوان‌های بعدی به استحضار جامعە معلمان کشور و مردم عزیز ایران خواهد رساند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا