اخبار

قتل های سریالی در زندانهای جمهوری اسلامی

حکومت جهل و جنایت فقیهان بار دیگر فاجعه آفرید، قوه قضائیه ریم مرگ امیرحسین خاتمی را هم بررسی می‌کند. ماهِ های مرداد و شهریور،‌ یعنی ماه هایی که مردم میهن ما خاطرهٔ هزاران زندان سیاسی را گرامی می‌دارند که در تابستان ۶۷ به فرمان خمینی و به دست کسانی همچون ابراهیم رئیسی، رئیس کنونی قوهٔ مجریه رژیم ولایت فقیه کشتار شدند، بار دیگر بر این حقیقت تأکید دارد که بیداد و جنایت‌پیشگی و بی‌توجهی محض به افکار عمومی ایران و جهان در سرشتِ رژیم اسلامی حاکم بر میهن ماست. …..

خبرگزاری میزان وابسته به قوه‌قضائیه ایران اعلام کرده که کمیته‌ای برای بررسی “مرگ مشکوک” امیرحسین حاتمی در زندان فشافویه تشکیل شده است.

براساس این خبر اداره کل زندان‌های استان تهران اعلام کرده “کمیته‌ای برای بررسی موضوع فوت آقای حاتمی در زندان مستقر شده است”.

روز گذشته خانواده و نزدیکان امیرحسین حاتمی در مقابل زندان بزرگ تهران معروف به زندان فشافویه تجمع کردند و خواستار رسیدگی به “مرگ مشکوک” او در زندان شدند.

چند روز بعد از انتشار اخبار «مرگ مشکوک» شاهین ناصری در زندان فشافویه قوه قضاییه ایران اعلام کرد پزشکی قانونی دلیل مرگ او را اعلام خواهد کرد.

سازمان عفو بین‌الملل مستقر در لندن به‌تازگی در گزارشی اعلام کرد در ۱۰ سال گذشته در ایران دست‌کم ۷۲ زندانی بر اثر شکنجه و بدرفتاری در زندان جان باخته‌اند. اما به گفته این سازمان در هیچ کدام از این ۷۲ مورد «حتی یک نفر از مسئولان» مجبور به پاسخگویی نشده و «به دست عدالت سپرده نشده است.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا