اخبار

عددساز درباره واکسیناسیون دردی را دوا نمی‌کند

مشکلات واکسیناسیون می‌رود که به‌صورت آغاز پیک‌های بعدی کرونا سر باز کند. به نوشته روزنامه آرمان، محمدرضا محبوب‌فر گفت: نمی‌توان اعلام کرد که یک دُز واکسن تزریق شده است و ایمنی‌زایی جمعی ایجاد شده است یا همه مردم یا ۵۰درصد مردم واکسینه شده‌اند……

این سخنان نشان می‌دهد که عده‌ ای قصد دارند با چنین سخنانی از فشار افکار عمومی رهایی پیدا کنند و بعد از اشتباهاتی که در دولت قبل صورت گرفت و مسائل و مشکلاتی که برای دولت حســن روحانی پدیــد آوردند، حال می‌خواهند مردم را سرگرم واکسیناسیون و عــددسازی و آمار کنند.

خط واکسیناسیون آسترازنکا در بیشتر مراکز واکسیناسیون مسدود و برچیده شده و تعداد واکسن برکت نیز محدود شده و تعدادی از واکسینه شده‌های نوبت اول، اکنون سرگردان هستند و واکسن چینی یا هر واکسن دیگری هم نمی‌توانند تزریق کنند. تنها واکسن چینی (سینوفارم) به وفور در مراکز واکسیناسیون یافت می‌شود.

با توصیفی که از وضعیت واکسیناسیون در کشور انجام شد، مشکلات واکسیناسیون می‌رود که به‌صورت آغاز پیک‌های بعدی کرونا سر باز کند، در حالی‌که سبد واکسیناسیون کشور محدود به حداکثر دو واکسن سینوفارم و برکت است، تعداد مخالفان واکسن همزمان با رفع محدودیت سنی واکسیناسیون در حال افزایش است.

چشم‌انداز بیماری کرونا در کشور برخلاف تبلیغات وسیعی که در خصوص سرعت واکسیناسیون می‌شود خطرناک‌تر از گذشته ارزیابی و تحلیل می‌شود. واکسیناسیون فعلی کشور پیش‌بینی می‌شود که به نقطه شکست خود و تجدید واکسیناسیون ختم گردد.
این در حالی است که علوم پزشکی اهواز اعلام می کند: واکسن ستیزی در لوای طب سنتی سبب کاهش مراجعه مردم برای دریافت واکسن شده است.

محمد علوی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود که تبلیغات ضد واکسن، واکسن ستیزی بعضی‌ها در لوای طب سنتی و عناد و دشمنی گروه‌هایی در فضای مجازی برای ترساندن مردم از واکسن، موجب کاهش مراجعه مردم برای دریافت واکسن شده است

علوی تاکید کرد که از همه مردم به ویژه مادران باردار خواهش می‌کنم حتما برای دریافت واکسن به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز همچنین نسبت به وقوع موج بعدی کرونا هشدار داد و گفت که ما نگران موج بعدی کرونا هستیم، نگرانی ما از موج بعدی است که بر اساس نظر اکثر صاحب‌نظران، در آبان‌ماه رخ می‌دهد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا