حقوق بشر

عدم رسیدگی پزشکی؛ گزارشی از آخرین وضعیت حمزه سواری در زندان رجایی شهر کرج

آقای سواری از مشکلات پزشکی متعددی از جمله غده در ناحیه زانو، دیسک کمر، مشکلات ستون فقرات و واریکوسل، مشکلات قلبی و ریوی رنج می‌برد.

خبرگزاری هرانا – حمزه سواری لفته، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج علیرغم حال نامساعد جسمی از رسیدگی پزشکی محروم مانده است. وی که از مشکلات پزشکی متعددی از جمله غده در ناحیه زانو، دیسک کمر، مشکلات ستون فقرات و واریکوسل رنج می‌برد، پیش از این نیز با کارشکنی مسئولین زندان و مخالفت امین وزیری از رسیدگی پزشکی محروم بوده است.

آقای سواری از مشکلات پزشکی متعددی از جمله غده در ناحیه زانو، دیسک کمر، مشکلات ستون فقرات و واریکوسل، مشکلات قلبی و ریوی رنج می‌برد.

یک منبع مطلع در خصوص آخرین وضعیت این زندانی به هرانا گفت: «غده پشت زانوی راست آقای سواری به جراحی نیازمند است. در پی پارگی رباط صلیبی در زانوی راست به دلیل فشار و رشد شدید این غده، وی برای راه رفتن با مشکل مواجه شده است. این زندانی در پی عود واریکسول پس از گذشت ۵ سال از جراحی از درد در این ناحیه، التهاب مزمن ریه‌ها، مشکل تنفسی و درد شدید در ناحیه قفسه سینه و همچنین مشکلات آرتروز گردن، ستون فقرات و درد مزمن معده نیز رنج می‌برد که اکنون از بابت این مشکلات تحت درمان دارویی است.»

آقای سواری در تاریخ ۱۱ شهریورماه ۱۳۸۴ زمانی که تنها ۱۶ سال داشت، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او توسط دادگاه انقلاب اهواز از بابت اتهامات “افساد فی الارض، محاربه و اقدام علیه امنیت ملی” به اعدام محکوم شد؛ این حکم در نهایت به حبس ابد تقلیل پیدا کرد.

هرانا اسفندماه سال گذشته در گزارشی از عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت این زندانی سیاسی علیرغم مواجهه با مشکلات قلبی و ریوی خبر داده بود. او پیش از این نیز با مشکلات پزشکی بسیاری از جمله غده در ناحیه زانو، دیسک کمر، مشکلات ستون فقرات و واریکوسل روبرو و با کارشکنی مسئولین زندان و مخالفت امین وزیری از رسیدگی پزشکی محروم بوده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا