ورزشی

وداع تلخ با جام‌جهانی فوتسال!

تیم‌ملی فوتسال کشورمان که در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های جام‌جهانی حضور داشت، روزگذشته مقابل تیم قزاقستان به میدان رفت و با قبول شکست ۳ بر ۲ از رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی بازماند!

آرمان‌ملی: فوتسالیست‌های ایرانی بازی را خیلی خوب شروع کردند و دو گل هم در نیمه اول توسط مسلم اولادقباد و احمد اسماعیل‌پور به ثمر رساندند، اما در ادامه مسابقه نمایش ضعیفی ارائه کردند و عقب نشستند تا این اتفاق موجب شود قزاقستان جلو بیاید و با حملات خطرناک و پیاپی، سه گل بزند و منجر به حذف تیم ملی ایران از جام جهانی شود و اجازه ندهد شاگردان ناظم‌الشریعه دومین صعود پیاپی به نیمه نهایی و تقابل با پرتغال را تجربه کنند.

نیمه اول

دقیـقه۳ مهدی جاوید موقعیت خوبی برای گلزنی داشت، اما نتوانست از آن استفاده کند. دقیقه ۴ بازیکن قزاقستان نتوانست دروازه خالی ایران را بازکند. دقیقه ۷ شوت احمد عباسی در زاویه بسته را دروازه‌بان قزاقستان دفع کرد. دقیقه ۸ مسلم اولادقباد گل اول ایران را وارد دروازه حریف کرد. دقیقه ۱۲ پاس زیبای مسلم اولادقباد به احمد عباسی را این بازیکن نتوانست به گل تبدیل کند. دقیقه ۱۶ احمد اسماعیل‌پور موفق شد گل دوم ایران را به ثمر برساند. دقیقه ۱۸ شوت سنگین هیگوئیتا، دروازه‌بان قزاقستان به‌خوبی توسط صمیمی دفع شد. دقیقه ۱۸ محمد ناظم‌الشریعه درخواست وقت استراحت کرد. دقیقه ۱۹ صمیمی به‌خوبی جلوی شوت بازیکن قزاقستان را گرفت، اما در برگشت توپ بازیکن قزاقستان به تیر عمودی دروازه برخورد کرد. نیمه اول با نتیجه ۲ بر صفر به‌سود ایران به پایان رسید.

نیمه  دوم 

دقیقه یک شوت سنگین بازیکن قزاقستان با اختلاف کمی از کنار دروازه ایران به بیرون رفت. دقیقه ۲ شوت هیگوئیتا را علی‌اصغر حسن‌زاده به‌خوبی دفع کرد. دقیقه ۵ بازیکن قزاقستان موفق شد اولین گل تیمش را به ثمر برساند. دقیقه ۹ قزاق‌ها از پشت محوطه جریمه تیم‌ملی ایران موفق شدند گل دوم خود را به ثمر برسانند. دقیقه ۱۰ شوت سنگین بازیکن قزاقستان با واکنش خوب صمیمی دقع شد. دقیقه ۱۲ احمد عباسی در موقعیت عالی گلزنی قرار داشت، اما دروازه‌بان قزاقستان به‌خوبی توپ او را دفع کرد. دقیقه ۱۸ تاینان بازیکن قزاقستان موفق شد گل سوم این تیم را وارد دروازه ایران کند. در ادامه شاگردان ناظم‌الشریعه نتوانستند گلی به ثمر برسانند تا با شکست ۳ بر ۲ وداعی تلخ با جام‌جهانی داشته باشند.

قــــزاقستان تیم شایسته‌ای بود

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت: بازی را مقابل قزاقستــان خوب شروع کـردیم اما متــاسفانه در پـــایان شکست خــــوردیم. سیدمحمد ناظم الشـــریعه بعد از باخت تیم ملی فوتسال ایران مقابل قزاقستـان و حذف از مسابقات جام جهانی، گفت: یکی از بازی های خوب جام جهانی بود. تیم ما بازی را خوب شروع کرد. در انتها متاسفانه باختیم. وی تاکید کرد: به تیم قزاقستان تبریک می گویم. تیم شایسته ای بود.

 نمی‌دانم در رختکن چه اتفاقی افتاد

کاپیتان پیشین تیم ملی ایران که در دوره گذشته با تیم کشورمان به عنوان سوم جام جهانی رسیده بود، از باخت برابر قزاقستان اظهار تاسف کرد. محمد کشاورز گفت: در نیمه دوم ورق بازی برگشت و خوب کار نکردیم. متاسفانه گلهایی خوردیم که اگر هوشمندتر بودیم دریافت نمی کردیم. گل دوم قزاقستان خیلی دردآور بود که نمی توانم آن را هضم کنم. چطور می شود به خاطر فریب داور به تیم حریف خطا می دهیم. وی افزود: می توانستیم این قزاقستان را شکست بدهیم ولی بازی از دستمان خارج شد. در ضربات ایستگاهی مشکل داشتیم و از این ناحیه ضربه خوردیم. کاپیتان پیشین تیم ملی ایران تاکید کرد: به تک تک بازیکنان تیم ملی خسته نباشید می‌گویم اما در نهایت نشد. آنقدر ذوق بازی ایران در نیمه اول را داشتم که فکر نمی کردم اینطور شود. نمی دانم در رختکن چه اتفاقی افتاد که نیمه دوم اینطور شدیم. امیدوار بودیم با این شیوه گلهای بیشتری بزنیم. کشاورز یادآور شد: در نیمه دوم اولویت ما باید گل نخوردن می شد. باید قدرت ریسک را پایین میآوردیم نه اینکه ترسو باشیم بلکه باید هوشمندانه بازی می کردیم. زمانی که گل اول را خوردیم استرس گرفتیم. حتی وقتی بازی ۲-۲ شد قزاقستان پنج خطا بود. می‌توانستیم بازی را به دو وقت اضافه بکشیم و از تیم حریف خطا و پنالتی بگیریم. کاپیتان پیشین تیم ملی ایران گفت: حیف بود. ۲۰ دقیـــقه اول عالی بودیم. ناراحتم که بــازی را خوب شروع کردیم و باختیم. اگر بد بودیم ناراحت نمی شدم.

در حاشیه

حسین طیبی پس از چهار مسابقه غیبت در فهرست تیم ملی ایران به‌خاطر آسیب دیدگی از ناحیه قفسه سینه، امشب در لیست دیدار با قزاقستان حضور دارد که بعید است بازی کند.

فرهاد فخیم، بازیکن با تجربه تیم ملی فوتسال ایران به علت مصدومیت دور از فهرست دیدار با قزاقستان است.

محمدرضا سنگ‌سفیدی، شماره ۶ تیم ملی فوتسال ایــــران با تصمیم سید محمد ناظم‌الشریعه از لیست بازی مقابل قزاق‌ها خط خورده است.

علیرضا صمیمی در سومین دقیقه از وقت‌های اضافه نیمه دوم با آسیب‌دیدگی از ناحیه دست مواجه شد و نتوانست به بازی ادامه دهد تا سپهر محمدی جانشین  وی شود.

صمیمی ثانیه‌هایی پس از مصدومیت مجددا به بازی بازگشت و با واکنش‌های خود مانع از گلزنی قزاق‌ها شد.

قزاقستان در فاصله ۵ دقیقه و ۵۸ ثانیه تا پایان نیمه دوم، مرتکب خطای پنجم شد؛ اتفاقی که در صورت تکرار خطا توسط قزاق‌ها می‌تواند پنالتی نقطه دوم را برای ایران به همراه داشته باشد.

ایران در فاصله یک دقیقه و ۵۳ ثانیه مانده تا پایان مسابقه و پس از دریافت گل سوم روی به بازی پاورپلی آورد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا