فرهنگی

بررسی اتهامات «اعتدال» و «فراز» در دادگاه مطبوعات

ارگان های امنیتی در برنامه یی حساب شده پیگرد و بازداشت فعالان رسانه ای و روزنامه نگاران را تشدید کرده اند. دستگیری برنامه ریزی شده روزنامه نگاران ابتدا با موج جدیدی از جنگ روانی- تبلیغاتی با هدایت شخص ولی فقیه آغاز گردید و به دنبال آن گروهی از خبرنگاران و روزنامه نگاران به بند کشیده شدند…..

اعمال فشار و پیگرد و بازداشت روزنامه نگاران با هدف تحکیم پایه های استبداد صورت می گیرد. ارتجاع می کوشد با به بند کشیدن روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای، ضمن تحمیل اختناق و سانسور، جامعه را در بی خبری نگاه دارد. اوضاع حساس منطقه و کشور هراس و نگرانی سردمداران رژیم ولایت فقیه را برانگیخته، واز این روی، اِعمال انواع روش های سرکوبگرانه از جمله در حق روزنامه نگاران شجاع و مردمی کشور را شاهدیم.
احمد مومنی راد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در تشریح آخرین جلسه دادگاه مطبوعات استان تهران، اظهار کرد: پرونده اول مربوط به مدیر مسئول سایت اعتدال به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی بود که هیأت منصفه به اتفاق آرا در موضوع اتهام نشر اکاذیب متهم را مجرم دانست و به اتفاق آرا او را در این اتهام مستحق تخفیف ندانست.

وی افزود: پرونده دوم مربوط به مدیر مسئول پایگاه خبری فراز به اتهام نشر اکاذیب بود که هیات منصفه به اتفاق آرا متهم را در اتهام فوق‌الذکر مجرم دانست و نیز با اکثریت آرا او را در این اتهام مستحق تخفیف دانست.
جنبش نیرومند و پویای ضد استبدادی مردم میهن ما از چنان ریشه های ژرف اجتماعی برخوردار است که بکارگیری شیوه های سرکوب از جمله هجوم برنامه ریزی شده به روزنامه نگاران نخواهد توانست مانع از تداوم و گسترش آن شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا