ورزشی

صعود زنان پینگ‌پنگ ایران به جمع ۱۰ تیم برتر آسیا / سهمیه قهرمانی جهان کسب شد

تیم ملی تنیس روی میز ایران با صدرنشینی در گروه خود به جمع ۱۰ تیم برتر آسیا صعود کرد و سهمیه قهرمانی جهان را به دست آورد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی تنیس روی میز زنان در نخستین روز از رقابت‌های قهرمانی آسیا به دو پیروزی مقابل اندونزی و مالدیو دست پیدا کرد.

ابتدا تیم ایران با ترکیب ندا شهسواری، شیما صفایی و مهشید اشتری مقابل نمایندگانی از مالدیو به میدان رفتند که در سه گیم پیاپی پیروز شدند.

در دومین مسابقه هم شهسواری، اشتری و صفایی ترکیب ایران مقابل اندونزی را تشکیل دادند.

ابتدا شهسواری در سه گیم پیاپی حریف خود را شکست داد اما  اشتری و صفایی هر دو با حساب سه بر دو  شکست خوردند تا تیم اندونزی در نتیجه تیمی دو بر یک از ایران پیش بیفتد. در ادامه شهسواری بار دیگر نماینده اندونزی را شکست داد و بازی را به تساوی دو بر دو کشاند. در نهایت با پیروزی سه بر صفر اشتری مقابل دیگر نماینده اندونزی، تیم ایران سه بر دو حریف خود را شکست داد.

زنان پینگ‌پنگ باز ایران با این دو پیروزی به عنوان صدرنشین گروه خود به جمع ۱۰ تیم برتر صعود و سهمیه مسابقات قهرمانی جهان را کسب کردند.

تیم ایران فردا(چهارشنبه) مقابل قزاقستان به میدان می‌رود که در صورت پیروزی به جمع هشت تیم برتر آسیا وارد می‌شود.

مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا از ۶ مهر در قطر آغاز شده است که ۱۰ تیم برتر بخش زنان سهمیه رقابت‌های قهرمانی جهان را به دست می‌آورند که ایرلن موفق به کسب این سهمیه شد.

ایران در دور قبل قهرمانی آسیا یازدهم شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا