بین‌المللی

آرایش نظامی ارتش ترکیه و سوریه/ خطر رویارویی افزایش یافت

اسکای نیوز در گزارشی از ورود نیروهای جدید ارتش ترکیه به ادلب و خطر رویارویی احتمالی میان دمشق و آنکارا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسکای نیوز در گزارشی از ورود نیروهای جدید ارتش ترکیه به ادلب و خطر رویارویی احتمالی میان دمشق و آنکارا خبر داد.

در این گزارش آمده است: رسانه‌های ترکیه‌ای از اعزام یک ستون نظامی ترکیه‌ای شامل تانک و تجهیزات زرهی به ادلب در خاک سوریه خبر دادند.

پایگاه ترکیه‌ای «احوال» به نقل از منابعی در گروه‌های مخالف سوریه تأکید کرد که این گروه نظامی از گذرگاه مرزی کفرلوسیون به مناطق جنوب و غرب ادلب ازجمله پایگاه نیروهای ترکیه‌ای در روستای بلیون در جبل الزاویه اعزام شده‌اند.

اسکای نیوز گزارش داد: اعزام این نیروها همزمان با درگیری‌های شدید میان شبه نظامیان وابسته به ترکیه با نیروهای ارتش سوریه در این منطقه و بمباران هوایی روسیه در حومه ادلب و حلب انجام شده است.

این در حالی است که ارتش سوریه در حال تقویت نیروهای خود در این مناطق است و نیروهای ترکیه هم بر شمار نیروهای خود در حومه ادلب افزوده اند.

اسکای نیوز اعلام کرد: بیم درگیری میان نیروهای ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن از یکسو با ارتش سوریه و متحدانش از سوی دیگر می‌رود به ویژه پس از اینکه رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اخیراً از دولت سوریه به عنوان خطری برای ترکیه نام برد.

به گزارش اسکای نیوز، دمشق بارها اعلام کرده است که نیروهایش عزم جدی برای آزادسای همه اراضی سوریه از جمله مناطقی که تحت کنترل نیروهای ترکیه است را دارند و نیروهای ترکیه را اشغالگر می‌داند.

اسکای نیوز آورده است: ترکیه به دنبال توسعه حضور نیروهایش در شمال سوریه و به دنبال تغییر هویت مناطقی تحت اشغالش است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا