اخبار

قربانیان کرونا: اعتراف تکاندهنده از سوی حکومتیان

سایت شفانیوز در اعترافی تکاندهنده نوشت: آنقدر مرگ و میرهای کرونا در کشور[دیده] بالا است که ایران در حال از دست دادن جمعیت خود است. از هنگامی که کرونا وارد کشور شد، این بیماری از ابتدا کنترل نشد، چون افراد دولتی و نه افراد مستقل و غیردولتی در مدیریت بیماری، دست بالا را داشتند…..

همایون بخت آبادی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرگزاری ایلنا به یک فقره دیگر از فریبکاری های رژیم اشاره کرد و شیوع بیماری «قارچ سیاه» را به دلیل تجویز کورتون و رمدسیور عنوان کرد و گفت: علت فوت بیماران مبتلا به قارچ سیاه را ذکر نمی‌کنند تا برای پزشک و بیمارستان مشکلی پیش نیاید.

روزنامه جهان صنعت هم با هشدار با مقامات حکومتی نوشت: «نباید از کنار هدر رفتن این همه جان مردم که به نظر می‌رسد قربانی سیاسی‌کاری شده‌اند، گذشت. مردم ایران شفاف‌سازی در مورد علت عدم ورود واکسن و پاسخگویی را از حاکمیت طلب می‌کنند.»
رژیم ولایی بنا بر “ملاحظات مذهبی” و مسائل سیاسی-امنیتی خاص خودش، خطر همه‌گیری کرونا در ابتدای شیوع آن در کشور را جدی نگرفت. رژیم تا امروز مجموعه‌ای از اقدام‌هایی نامنظم و کم‌اثر، انفعالی، و بدون تدارک مادّی لازم همراه با دادن پیام‌هایی سردرگم کننده و ضدونقیض، فضایی پرتشویش و مصیبتی بزرگ را بر زندگی مردم کشور ما فرود آورده. متأسفانه پس از گذشت بیش از یک سال‌و‌نیم از بروز اوّلین نشانه‌های همه گیری کرونا در میهن ما رژیم به‌عیان نشان داده است که در اوج ناتوانی برای مبارزه با کرونا قرار دارد. دلیل آن در فسادی که سراپای کشورداری ولایت فقیه را در بر گرفته- ازجمله در خصوصی‌سازی کردن امور مرتبط با سلامت مردم- باید دید.
در رژیم جمهوری اسلامی انسان‌ها عاری از شأن و منزلت انسانی‌ای درخور شهروندی خویش دیده می‌شوند. برای رسیدن به حقوق شایسته انسانی می‌بایست با همبستگی ملی و عزمی راسخ در طرد رژیم ولایت فقیه قاطعانه به‌پا خاست تا ازجمله نظامی فراگیر برای خدمات بهداشتی در سراسر کشور برقرار شود و منطقه‌های محروم از طریق گسترش خدمات این نظام فراگیر زیر پوشش قرار گیرند و به تأسیس بیمارستان‌ها، آسایشگاه‌ها، درمانگاه‌های سیار، و ایجاد شبکه وسیع تربیت کادر متخصص پزشکی و بهداشتی توجه جدی شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا