بین‌المللی

تظاهرات زنان یمنی در عدن علیه وضعیت بد اقتصادی

منابع خبری روز جمعه گزارش دادند، زنان یمنی در شهر عدن که تحت کنترل نیروهای دولت مستعفی یمن است، در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی تظاهرات کردند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آناتولی ترکیه، این تظاهرات در میدان العروض منطقه خور مکسر شهر عدن به دعوت فعالان زن یمنی برگزار شد.

معترضان وضعیت بد معیشتی و افزایش بی سابقه قیمت‌ها را محکوم کردند و خواستار بهبود وضعیت معیشتی و خدمات عمومی شدند.

زنان معترض در این تظاهرات پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود، «مردم می‌میرند» و «خواسته ما نان و کرامت».

پیش از این نیز بارها استان‌های جنوبی یمن که در کنترل ائتلاف سعودی است صحنه تظاهرات‌های مردمی علیه اشغالگری و وضعیت معیشتی بوده است.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن روز پنجشنبه نسبت به ناتوانی میلیون‌ها یمنی در تأمین غذا به دلیل کاهش ارزش پولی این کشور هشدار داده بود.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان … در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما پس از گذشت تقریبا پنج سال از این تجاوز وحشیانه، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

در طی این سال‌ها هزاران شهروند یمن که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند بر اثر حملات هوایی جنگنده‌های سعودی جان خود را از دست داده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا