گوناگون

نماینده مجلس: مردم آبادان و خرمشهر آب فاضلاب می‌خورند

نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی گفته است، در این شهر و نیز در آبادان “آب فاضلاب به خورد مردم می‌دهیم”. وزیر نیرو تنها راه حل مشکل آب در خوزستان را تکمیل طرح آبرسانی غدیر دانسته است….

شامگاه شنبه ۱۰ مهر (۲ اکتبر) نشستی برای بررسی مشکلات آب و فاضلاب استان خوزستان در شهر اهواز برگزار شد. احمد لفته‌نژاد، نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در این نشست تصریح کرد: «در آبادان و خرمشهر آب فاضلاب به خورد مردم می دهیم.»

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا نماینده خرمشهر تنها راه حل مشکل آب در این شهر و آبادان را افزایش سهمیه آب این شهرها در طرح غدیر دانسته است.

طرح آبرسانی غدیر با هدف “ایجاد زیرساخت‌های لازم برای انتقال آب با کیفیت به شهرهای مرکزی، جنوبی و غربی استان خوزستان” (شهرستان های شوش، اهواز، باوی، حمیدیه، کارون، دشت آزادگان، هویزه، شادگان، خرمشهر و آبادان) در سال ۱۳۹۷ طراحی شده است.

لفته‌نژاد در ادامه گفت: «چیزی به اسم توسعه طرح های آب در آبادان و خرمشهر نداریم و علت اینکه پس از ۳۲ سال هیچ طرحی برای حل مشکلات آب در این شهرها اجرایی نشده است، باید بررسی شود.»

او همچنین به مشکلات سلامتی که برای ساکنان شهرهای آبادان و خرمشهر به خاطر آب آلوده به وجود آمده اشاره کرد و تأکید ورزید که باید به این مشکلات رسیدگی شود.

وزیر نیرو نیز که روز شنبه به استان خوزستان سفر کرده بود، تنها راه حل مشکل آب این استان را تکمیل طرح آبرسانی غدیر دانست. به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا،  علی اکبر محرابیان تصریح کرد که با تکمیل طرح غدیر “۲۶ شهرستان استان خوزستان برای مدت ۱۰ سال آب آشامیدنی پایدار” خواهند داشت.

مشکل آب آشامیدنی در خوزستان چندین سال است که سبب بروز تنش‌ها و اعتراضات فراوان شده است.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا