بین‌المللی

ده‌ها هزار برزیلی خواستار استعفای «بولسونارو» شدند

در مخالفت با سیاست های رییس جمهور برزیل پیرامون مدیریت بد وضع اقتصادی، افزایش هزینه‌های زندگی و برخورد ناموجه وی با کرونا، ده‌ها هزار شهروند این کشور خواستار استعفای «بولسونارو» شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، ده‌ها هزار نفر از شهروندان برزیلی با برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف این کشور، مخالفت خود با ادامه ریاست جمهوری ژایر بولسونارو را اعلام کرده و خواستار استعفای وی شدند.

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، بزرگ‌ترین گردهمایی‌های اعتراضی در ریو دو ژانیرو، سائو پائولو و برازیلیا و به دعوت انجمن «بولسونارو برو بیرون»، احزاب چپ‌گرا و اتحادیه‌های کارگری برگزار شد.

مخالفان رئیس جمهور راست‌گرای افراطی برزیل به مدیریت بد وضعیت اقتصادی، افزایش هزینه‌های زندگی و به‌ویژه برخورد ناموجه بولسونارو با بیماری کووید -۱۹ اعتراض دارند.

در این میان، برزیل یکی از رکوردداران موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان است.

انتخابات ریاست جمهوری برزیل سال آینده برگزار می‌شود. نتایج آخرین نظرسنجی‌ها نشانگر آن است که تنها ۲۶ درصد شهروندان به ژایر بولسونارو رای می‌دهند. در مقابل، ۴۴ درصد شهروندان از قصد خود برای برگزیدن لولا داسیلوا، رئیس جمهور چپ‌گرای پیشین این کشور خبر داده اند.

با وجود نتایج این نظرسنجی، هواداران بولسونارو حدود یک ماه پیش توانستند تظاهراتی بسیار بزرگ‌تر از راهپیمایی مخالفان وی برگزار کنند. طرفداران رئیس جمهور برزیل روز هفتم سپتامبر موفق شدند ۱۲۵ هزار نفر را تنها در دو شهر برازیلیا و سائو پائولو به خیابان‌ها بیاورند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا