گوناگون

سرکوب ها این بار با لباس روحانی

رژیم جمهوری اسلامی در اقدام سرکوبگرانه جدیدی صدها روحانی و طلبه را وارد کلانتری های اصلی تحت عنوان “امر به معروف” کرده است…..

به گزارش تسنیم،  ادیانی رئیس سازمان عقیدتی ـ سیاسی نیروی انتظامی گفته: از روز یکشنبه روحانیان در ۳۰۰ کلانتری عمده مستقر شده‌اند.

او هم‌چنین درباره نقش نیروی انتظامی در سرکوب قیام مردم خوزستان گفت: نیروی انتظامی در فتنه خوزستان خوش درخشید.
در این ارتباط، احمد خاتمی در تلویزیون حکومتی افق گفت: «یک جوری در این فضای مجازی خارجی ایران را نشان میدهند … که نظام سقوط میکنه.

او گفت: دشمنان به جان این [ حکومت ] افتادند امیدزدایی کنند کشور را بهم ریخته نشان بدهند یک جوری در این فضای مجازی خارجی ایران را نشان می‌دهند کسی که این حرف ها را گوش بده فکر می‌کنه فرداست که نظام سقوط می‌کنه…

وی افزود: تا یک مفسدی محاکمه میشه در تلویزیون می‌گویند فساد نهادینه شده در این کشور نهادینه یعنی چی؟ یعنی قابل اصلاح نیست…

احمد خاتمی با حمله به روحانی هم گفت کسانی اقتصاد کشور را شرطی کرده و سال‌ها به مذاکراتی گره زده بودند. اگر کسی فکر می‌کند تنها با مذاکره با آمریکا، کدخدا مشکلاتمان را حل می‌کند، تفکر طاغوتی دارد

درگیری و خشونت در پی “امر به معروف” در تهران

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، دخالت یک فرد تحت عنوان امر به معروف در شیوه پوشش یک شهروند در تهران باعث بروز درگیری شد.

بر اساس این گزارش، فرد مضروب که به یکی از دفاتر پیشخوان دولت در محله نارمک تهران مراجعه کرده است، تحت عنوان “امر به معروف” در چگونگی پوشش یک شهروند زن که در آنجا حضور داشته است، دخالت کرده و این اقدام وی، منجر به درگیری با مدیر و کارمندان دفتر شده است.

این شهروند که در این گزارش هویت وی محسن افشین کیا عنوان شده است، با ادعای ضرب و شتم توسط مدیر پیشخوان جهت تنطیم شکایت به کلانتری و برای تکمیل مراحل پرونده به پزشکی قانونی مراجعه کرده است.

کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا