بین‌المللی

رئیس حزب دموکرات لبنان: دنیا در حال نزدیک کردن روابط خود با سوریه است

طلال ارسلان رئیس حزب دموکرات لبنان گفت‌وگوی تلفنی امروز میان رئیس جمهور سوریه و شاه اردن را نشانه‌ای از نزدیک شدن روابط کشورهای منطقه و جهان با سوریه در آینده پیش رو دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس حزب دموکرات لبنان گفت‌وگوی امروز میان رئیس جمهور سوریه و شاه اردن را نشانه نزدیکی روابط کشورهای عربی و دنیا با سوریه در آینده نزدیک دانست.

به گزارش لبنان ۲۴، «طلال ارسلان» رئیس حزب دموکرات لبنان در حساب توییتر خود نوشت: تماس تلفنی بین «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه و «عبدالله دوم» شاه اردن موید این خبر و نشان دهنده این است که در مقطع پیش رو شاهد نزدیکی روابط کشورهای عربی و دنیا به سوریه خواهیم بود.

او افزود: هیچ ثباتی در منطقه جز با بازگشت روابط طبیعی میان کشورهای عربی با سوریه حاصل نمی‌شود و امید است که ما در لبنان هم پند بگیریم.

رئیس حزب دموکرات لبنان نخستین سیاستمدار لبنانی است که پس از انتخابات اخیر سوریه با «بشار اسد» رئیس جمهور منتخب این کشور در دمشق دیدار کرد.

او در خرداد ماه گذشته با سفر به سوریه مورد استقبال مقامات این کشور قرار گرفت.

طلال ارسلان یکی از مهم‌ترین هم پیمانان سوریه در لبنان است و طی سال‌های گذشته نیز چندین منصب را در کابینه‌های لبنان برعهده داشته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا