بین‌المللی

ریابکوف: مذاکرات روسیه و آمریکا بر سر تسلیحات هسته‌ای نتیجه بخش بوده است

معاون وزیر خارجه روسیه از نتایج مثبت مذاکرات میان مسکو و واشنگتن بر سر ایجاد ثبات و دستیابی به برخی توافقات میان دو طرف در خصوص تسلیحات موشکی و استراتژیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه از نتایج مثبت مذاکرات میان مسکو و واشنگتن بر سر ایجاد ثبات و دستیابی به برخی توافقات میان دو طرف در خصوص تسلیحات موشکی و استراتژیک خبر داد.

بر اساس این گزارش، ریابکوف در این خصوص گفت: برای بازگشت گفتگوی روسیه و آمریکا در این زمینه به مسیری پایدار و همچنین برای دستیابی به نتایج ملموس جدیدی که امنیت ملی و ثبات استراتژیک در جهان را تقویت می‌کند، تلاش قابل توجهی لازم است.

وی همچنین تاکید کرد: در همین راستا، دور دوم مذاکرات میان نهادهای مربوطه روسیه و آمریکا در ماه سپتامبر (ماه گذشته میلادی) در ژنو انجام شد.

معاون وزیر خارجه روسیه در خصوص ویژگی‌های پیمان «استارت» جدید میان آمریکا و روسیه گفت: استارت جدید حفظ و عملکرد بهتر ثبات استراتژیک را تضمین خواهد کرد.

لازم به ذکر است پیمان استارت جدید، در سال ۲۰۱۰ میان آمریکا و روسیه به امضا رسیده و در فوریه سال جاری میلادی، این توافق برای ۵ سال دیگر میان دو طرف تمدید شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا