حقوق بشر

گزارشی از آخرین وضعیت آرش جوهری در زندان اوین

آقای جوهری در تاریخ ۱۵ مهرماه ۹۹ توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل شد.

خبرگزاری هرانا – آرش جوهری، فعال کارگری دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند. آقای جوهری دیماه سال گذشته توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال زندان برای وی قابل اجرا بود. پس از تسلیم به رای این محکومیت به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

آقای جوهری در تاریخ ۱۵ مهرماه ۹۹ توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل شد.

ماموران در زمان بازداشت این شهروند ضمن بازرسی منزل شماری از وسایل شخصی وی از جمله تلفن همراه، لپ تاپ و مدارک او را ضبط کرده و با خود بردند.

آرش جوهری پس از حدود ۲ ماه با پایان مراحل بازجویی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد. گفته می‌شود که خانواده این فعال کارگری در این مدت از سرنوشت و محل نگهداری او بی‌خبر بوده‌اند.

وی دیماه ۹۹ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهام “اداره کردن دسته‌جات غیرقانونی با هدف برهم زدن امنیت کشور” به ۱۰ سال حبس تعزیری، به اتهام “اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس و از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال حبس تعزیری برای وی قابل اجرا بود. پس از تسلیم به رای این محکومیت به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت. گفته می‌شود که این فعال کارگری و خانواده او جهت درخواست تسلیم به رای توسط نهادهای امنیتی تحت فشار قرار گرفته بودند.

آرش جوهری، فعال کارگری ساکن تهران است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا