حقوق بشر

زندان ارومیه؛ وعده اعزام به مرخصی در قبال انجام مصاحبه تلویزیونی

این در حالی است که تنها در هفته‌های اخیر ۴۳ تن از زندانیان محبوس در بند سیاسی زندان ارومیه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان بیمار از گرفتن سهمیه غذای خود امتناع کرده…

خبرگزاری هرانا – علیرغم اعتراضات اخیر زندانیان محبوس در زندان ارومیه، به زندانیان وعده داده شده که در صورت مصاحبه تلویزیونی و تمجید از شرایط موجود به مرخصی اعزام خواهند شد.

به گفته یک منبع مطلع از هر بند ۲ زندانی جهت مصاحبه با صدا و سیما دعوت شده‌اند. به آنها گفته شده که باید در خصوص وضعیت بهداشتی، امکانات رفاهی زندان، رسیدگی به پرونده‌های زندانیان و … صحبت‌های دیکته شده و مثبت کنند. به این زندانیان وعده داده‌ شده است که در عوض انجام این مصاحبه‌ها به مرخصی اعزام شده و یا اسامی آنها برای مشمول عفو شدن به قوه قضاییه داده می‌شود.

این در حالی است که تنها در هفته‌های اخیر ۴۳ تن از زندانیان محبوس در بند سیاسی زندان ارومیه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان بیمار از گرفتن سهمیه غذای خود امتناع کرده و یک روز بعد با وعده مساعد مسئولان و اعزام نائب عسکری زندانی سیاسی به بیمارستان خارج از زندان سهمیه غذای خود را دریافت کردند.

همچنین  داراب (دارا) رشیدی زندانی سیاسی محبوس در این زندان از تاریخ ۳ مهرماه در اعتراض به عدم رسیدگی به درخواست بازبینی پرونده و همچنین بی توجهی مسئولان در خصوص درخواست آزادی مشروط اعتصاب غذا کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا