اخبار

لغو سفر ابراهیم رئیسی به اسکاتلند

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی امروز گفت که رئیسی در اجلاس اقلیمی در اسکاتلند شرکت نمی‌کند و اساسا چنین برنامه‌ای هم نبوده است….

خبر لغو سفر رئیسی به اسکاتلند پس از آن اعلام می شود که شماری از فعالان حقوق بشر و خانواده‌های اعدامیان از پلیس این کشور خواسته‌اند در صورت ورود ابراهیم رئیسی به گلاسگو او را به اتهام جنایت علیه بشریت بازداشت کند.

بیست و ششمین اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل در طول بیش از یک هفته در گلاسگو در اسکاتلند برگزار می‌شود. نشست سران کشورها در تاریخ ۱۰ و ۱۱ آبان خواهد بود و به گزارش رسانه‌های جمهوری اسلامی ابراهیم رئیسی هم به این نشست دعوت شده است.

رئیسی بعد از شروع ریاست جمهوری در مرداد ماه امسال تا کنون فقط یک سفر خارجی به دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، داشته اما از سفر به نیویورک، برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، امتناع کرده است. اعلام شد به دلیل همه‌گیری کرونا رئیسی به آمریکا نرفته است اما در همان زمان او به تاجیکستان سفر کرد.

در مخالفت به مسند گنجاندن رئیسی از سوی خامنه ای ، دانشجویان نیز دست به اعتراض زده و او را به عنوان سخنران در حاشیه برگزاری مراسم آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه‌ها قبول ندارند.

فیلم؛ اعتراض دانشجویان دانشگاه تهران به حضور رئیسی

ویدئویی از اعتراض تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران امروز در حاشیه برگزاری مراسم آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه‌ها با حضور رئیسی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

دانشجویان شعار می‌دهند: نشست فرمایشی نمی‌خواهیم…/ استقلال آزادی دانشگاه سیاسی

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا