ویدئو

آوارگان گرسنه افغان در میان کوه‌های تاریخی بامیان+فیلم

پس از تصرف افغانستان توسط طالبان بسیاری از شهروندان این کشور به خارج از وطن خود فرار کردند. عده‌ای نیز موفق به فرار نشدند و در شهر‌های خود و در خانه‌هایشان پنهان شدند. در این میان صد‌ها افغان از ترس طالبان به کوهستان‌های ولایت تاریخی بامیان گریختند و در غار‌های کوه‌ها پنهان شدند. در شهری سرد که زمستان سختی را پیش روی آوارگان افغانستانی گذاشته است….

به گزارش فرانس۲۴، مردم افغانستان مدت‌هاست که در بامیان سکونت می‌کنند. اما از زمانیکه طالبان دره بامیان را فتح کرد روستاییان افغان به غار‌های کوهستان‌های بامیان پناه بردند تا از شر طالبان در امان باشند.

بامیان یکی از زیباترین نواحی افغانستان با آثار مشهوری، همچون مجسمه‌های بودا و غار‌های پیرامون آن، قلعه‌های شهر ضحاک، شهر غلغله و بند امیر همراه شده است. بامیان مرکز هزارستان (منطقه وسیع کوهستانی هزاره‌نشین در ارتفاعات مرکزی افغانستان) به‌شمار می‌آید. طبیعت بامیان کوهستانی است.

حتی مناطق هموارِ کمی که وجود دارد از ارتفاع زیادی برخوردار بوده و طبیعت سرد و خشن دارد. در گزارش زیر تصاویری از مردم افغانستان را که از ترس طالبان در غار‌های بامیان پنهان شده‌اند و در معرض گرسنگی قرار دارند را ببینید.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا