گوناگون

وزارت اطلاعات ایران مدعی است ده جاسوس شناسایی و دستگیر کرده است

وزارت اطلاعات اسامی دستگیرشدگان را اعلام نکرده و نگفته که آنان چه زمانی دستگیر شده اند و این “برخی کشورهای منطقه” دقیقاً کدام‌ها هستند. وزارت اطلاعات تنها گفته است که این “برخی کشورها” “با نظام سلطه” در ارتباطند.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی اعلام کرد که ده نفر را در استان بوشهر به اتهام ارتباط با سرویس‌های اطلاعاتی “برخی کشورهای منطقه” دستگیر کرده و پرونده آنان را برای صدور حکم به قوۀ قضائیه فرستاده است. وزارت اطلاعات اسامی دستگیرشدگان را اعلام نکرده و نگفته که آنان چه زمانی دستگیر شده اند و این “برخی کشورهای منطقه” دقیقاً کدام‌ها هستند. وزارت اطلاعات تنها گفته است که این “برخی کشورها” “با نظام سلطه” در ارتباطند.

به ادعای وزارت اطلاعات ایران دستگیرشدگان برای سرویس‌های اطلاعاتی “برخی کشورهای منطقه” اطلاعات “جمع آوری و از مراکز حساس کشور نیز جاسوسی” می کرده اند. این وزارتخانه نگفته است که دستگیرشدگان چگونه به مراکز حساس کشور جهت جاسوسی دسترسی داشته‌اند. وزارت اطلاعات ایران در پایان از ایرانیان مقیم کشورهای منطقه خواسته است که در رفت و آمدهای خود به این کشورها هوشیار و مراقب “مراجعه مشکوک اتباع بیگانه و درخواست آنان برای همکاری” باشند و چنین مواردی را نیز سریعاً به آگاهی وزارت اطلاعات ایران برسانند./رادیو فرانسه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا