زحمتکشان

اعتراض کارکنان مراکز خدمات جامع سلامت استان قم از ادامه بلاتکلیفی

جمعی از کارکنان شرکتی پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت استان قم از ادامه بلاتکلیفی خود خبر دادند. آن‌ها می‌گویند دولت و مجلس هرچه سریعتر طرح تبدیل وضعیت شغلی آن‌ها را بررسی کنند.

تعدادی از کارکنان شرکتی پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت استان قم در تماس با خبرنگار ایلنا، از ادامه بلاتکلیفی خود خبر دادند.

این کارکنان که خواستار طرح تبدیل وضعیت خود هستند، گفتند: شمار زیادی از کارکنان شرکتی پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت استان قم هستیم که تحت مسئولیت ۱۷ مرکز خصوصی در مراکز درمانی استان به صورت خرید خدمتی مشغول بکار هستیم. درخواست ما رفع تبعیض در دریافت حقوق و مزایای مزدی نسبت به کارکنان رسمی و قرارداد مستقیم شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت استان است. بنابراین برای احقاق حق پیگیری‌های انجام داده‌ایم که هنوز مثمرثمر واقع نشده است.

آن‌ها یادآور شدند: در آخرین تجمعی که در مقابل ساختمان مجلس در تهران و بعد از آن در شهر قم مقابل دفتر نماینده مردم قم انجام دادیم، از طرف نمایندگان مجلس وعده داده شد موضوع طرح تبدیل وضعیت شغلی کارکنان شرکتی پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت را پیگیری و در مجلس مطرح می‌کنند.

به گفته این کارکنان؛ علاوه بر نمایندگان مجلس، همزمان نامه‌هایی به دفتر ریاست جمهوری و دفتر وزیر بهداشت ارسال شده که متاسفانه تا امروز بررسی نشده‌اند.

کارکنان مراکز خدمات جامع سلامت استان قم در ادامه تصریح کردند: سال‌ها در سخت‌ترین شرایط و در دورافتاده‌ترین مناطق استان قم به امر بهداشت و درمان اشتغال داشتیم؛ با هزاران سختی و دشواری کار در مناطق محروم را دنبال کردیم؛ حال شایسته نیست که برای بهتر شدن شرایط شغلی و معیشتی‌مان سرگردان باشیم.

آنها با ابراز نگرانی از اینکه علارغم پیگیری‌های زیاد هنوز نتوانسته‌اند به حق و حقوق قانونی خود برسند، در ادامه اظهار داشتند: از تبعیض و بی‌عدالتی به ستوه آمده‌ایم؛ دستمزدمان ربع دریافتی رسمی‌هاست و از مدیران و مسئولان مراکز درمان قم انتظار می‌رود مسیر رسیدن شرکتی‌های پایگاهای مراکز خدمات جامع سلامت به حق و حقوق خود را هموار سازند. سایر مسئولان بویژه نمایندگان مجلس نیز باید یاری کنند تا ما بتوانیم طعم عدالت را بچشیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا