بین‌المللی

انتقاد شدید چین از اعزام ناوهای جنگی آمریکا به تنگه تایوان

دولت چین با صدور بیانیه‌ای، اقدام اخیر دو کشور آمریکا و کانادا برای اعزام کشتی‌های جنگی خود به سمت تنگه تایوان را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دولت چین با صدور بیانیه‌ای، اقدام اخیر دو کشور آمریکا و کانادا برای اعزام کشتی‌های جنگی خود به سمت تنگه تایوان را محکوم و تاکید کرد که این اقدام منجر به آسیب رسیدن صلح و ثبات در منطقه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، ناوگان فرماندهی شرقی ارتش چین نیز از رصد کامل تحرکات ناوهای اعزامی عبوری آمریکا و کانادا از تنگه تایوان خبر داده و اعلام کرد: ایالات متحده و کانادا برای تحریک و دامن زدن به تنش ها، صلح و ثبات تنگه تایوان را به خطر انداختند.

در ادامه این بیانیه آمده است: تایوان بخشی از خاک چین است. نیروهای ارتش چین همواره از هوشیاری بالایی برخوردار بوده و با تمام تهدیدها و تحریکات قاطعانه مقابله می‌کنند.

لازم به ذکر است تنش در اطراف آب‌های تنگه استراتژیک تایوان میان چین و غرب مدتی است که بالا گرفته و منجر به سردی هر چه بیشتر در روابط میان دو طرف شده است. در حالیکه چین معتقد است تایوان بخشی از خاک این کشور بوده، آمریکا و اتحادیه اروپا با اقدامات تحریک‌آمیز خود منجر به افزایش تنش میان مقامات تایوان و چین شده و سعی در جدایی تایوان از پکن دارند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا