جوانانچرخان

شمارش معکوس و زنگ خطر شورش جوانان و گرسنگان

روزنامه مستقل در مقاله ای با هشدار به سران نظام نوشت: باید مانع از بروز پدیده‌هایی چون شورش های بیکاران و گرسنگان شویم. یکی از بارزترین نمود‌های عجز سران رژیم ولایی در حل بحران‌های اجتماعی- اقتصادی کشور، بیکاری گسترده بین جوانان است. نتیجهٔ سرشماری و آمارها نشان می‌دهند که میانگین سنی ۸۵ میلیون شهروندان کشورمان ۳۲ سال است. این نشانگر آن است که جوانان نه‌فقط بخش عمدهٔ جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، بلکه در مقام فعال‌ترین نیروی اجتماعی کشور می‌توانند نقشی مؤثر در پیشرفت و توسعه‌ کشور داشته باشند. نه‌ تنها در کشور ما، بلکه در تمام جامعه‌های بشری، تاریخ نشان داده است که بدون درنظر گرفتن این نقش و خواست‌های جوانان، پیشرفت و امیدواری به آینده نه‌فقط در بین جوانان بلکه در تمامی جامعه مختل می‌گردد…..

این روزنامه نوشت: کوچک شدن ظرفیت اقتصاد ایران و به تبع آن بیکاری و تورم و در نهایت کوچک شدن سفره‌های مردم هشداری برای مسئولان اقتصادی و سیاسی کشور است. آیا باید در شرایطی که بخش تولیدی کشور در ضعیف‌ترین برهه خود به سر می‌برد و بخش عمده نقدینگی به سوی سوداگری ارز و سکه رفته است و نیز کارگران بسیاری بیکار شده‌اند، اقشاری محدود هم‌چنان در نهایت رفاه به سر برند»

مقاله در ادامه با اشاره به اعتراضات سال ۹۸ می‌نویسد: حتی حوادث آبان نیز باعث نشد تا در نحوه حکمرانی تغییر نگرش رخ دهد و یا سیستم اقتصادی کشور اصلاح شود. تاب‌آوری جوانان و اقشار سرخورده تا حد مشخصی است، از آن مرحله به بعد این قشر دیگر دلیلی برای سکوت نمی‌بیند و اقدام به واکنش می‌کند. اخبار آسیب‌های اجتماعی و نیز گزارش های کوچک شدن سفره مردم و حذف مواردی چون گوشت و مرغ به‌مثابه شمارش معکوس و زنگ خطر است

این روزنامه در پایان نوشت: «پس لازم است تا پیش از پایان این شمارش با اصلاحات اقتصادی و اقدامات اساسی و تاثیرگذار مانع از بروز پدیده‌هایی چون شورش های بیکاران و گرسنگان شویم.»
بیش از چهار دهه خیانت رژیم ولایت فقیه به آرمان‌های انقلاب بهمن ۵۷ باعث شده است که معضل بیکاری همراه با بسیاری دیگر از کمبودها و رنج‌ها به مردم کشور ما و به‌خصوص به‌جوانان تحمیل شود. معضل بیکاری جوانان، مانند دیگر معضل‌های عمدهٔ مردم و زحمتکشان، فقط از طریق مبارزهٔ متحد نیروهای مترقی و آزادی‌خواه در جهت طرد رژیم ولایت فقیه و سیاست‌های اجتماعی- اقتصادی واپس‌ماندهٔ آن، امکان پذیر است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا